sä elät liian vaarallista, villiä

elämää, et sä kauaa jaksaisi mua, tahdon rauhallista, kahdenkeskistä tekemistä.
18253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

ehkä minäkin sitten kun se oma rakas löytyy..

Äänestä

molempiparempi

Äänestä

Seikkailen ja vietän villiä elämää koska olen tyytymätön. "Hänen" kanssaan asettuisin vihdoin enkä etsisi mitään muuta.

Äänestä
  • joopa joo, mihinkäs koira karvoistaan pääsisi ;DDD

    Äänestä

nykyään lähinnä löysäilen.. minkälaista on rauhallinen kahdenkeskinen tekeminen? vaikee kuvitella kypsyväni suhun

Äänestä

nykyään löysäilen.. millasta on rauhallinen kahdenkeskinen tekeminen? ai mitennii en jaksais sua?

Äänestä

mun eka viesti tohon putkahti..sitä siis miettinyt, mitä ihmiset puuhastelee keskenää, sillonku ne styylaa, enkä nyt tarkota mitään lapsien väsäämistä, duuneja ynnä muuta kodinhoitoo..ite haluisin hengailla ihmisen kanssa, jonka kanssa vois duunailla kaikenlaista luovaa, ja musiikki, kaikenlaisissa muodoissaan, ois aika tärkeetä

Äänestä
  • aika tavalla samalta mitä itse ajattelen, sitä alkaa elämänarvot muuttuu kun ikää tulee. Alkaa jo tää kotihoitomeininki ahistaa jo pikkuhiljaa,. Vaihtelu kyllä tekis terää... ehkä vain ja ainoastaan sopivan kanssa. Sellaisen, jolle ei tarviis koko aikaa selitellä tekosiaan. :)

    Äänestä

kaksi puolta.. olen välillä villi, mutta enimmäkseen nautin olla kotona omissa oloissani touhuten.

Äänestä

Niin voisi luulla, mutta totuus saattaa olla toisenlainen.

Äänestä

hassua, joku?kuka? tökkäsee tommosen aloituksen..Ja nää vastailee, ihan kuin siellä olisi joku ihan tuttu, läheinen ihminen..

Äänestä

En haluaaaa sitä vaarallista ja villiä, vaan rauhallista kahenkeskeistä !!!! Auuuuu auuuu.... Punane tupa ja perunamaa ja tietysti kenneli näitä.

Äänestä

varmaankin etsit itselles kotona viihtyvän ihmisen.eikä se musiikki edes kiinnosta mua kovinkaan paljoo.

Äänestä

haluaisin lähinnä hengailla sellasen ihmisen kanssa, joka viihtyy omassa kodissaan, ja minä omassani, voitais sitte vierailla puolin ja toisiin, duunailemassa kaikenlaista

Äänestä

Villiäkö? Noempä vietä, mikä sen parhaimpaa olisi jos saisi viettää hetket oman murusensa kainalossa, olla vähän ninkuin yhtä kaikessa sopivassa suhteessa kaikkeen.

Äänestä
  • se kuulostaa, jos olis sellainen elämänkumppani, että kaikki vaan synkkaa yhteen. Ei tartte olla samoja intressejä vältämättä :) , no kyllähän se lisäis yhteenkuuluvuuden tunnetta. Mutta samalaisia verkkareita tai tuulipukuu ei kyllä kiitos. Omat kaverit ja yhteisetkin kamut ihan jees. Ei mitään edustusvierailuja hienoissa piireissä, ne on kyllä nähty! Ja toisen kunnioittaminen, tilan antaminen silloin tällöin säännöllisesti. Tarkoittaen, että esim minä tykkään meditoida ja uppoutuu kirjojen maailmaan jne.

    Semmosta herttasta meininkiä, silmiinkattomista, silittelyy, piippiä paljon...mukavaa juttua kaikenlaista. Joskus voi pikkasen riidelläkkin, kunhan ei joka ikinen päivä tai viikko. Eikä saa kahlii toista, antaa vapauden ja luottamus... rakkaus, sen ruokkiminen ja kasvattaminen, kaiken A ja O. Mustasukkaisuus... ei kiitos enää.

    Äänestä

  • Hyvältähän kirjoitti:

    se kuulostaa, jos olis sellainen elämänkumppani, että kaikki vaan synkkaa yhteen. Ei tartte olla samoja intressejä vältämättä :) , no kyllähän se lisäis yhteenkuuluvuuden tunnetta. Mutta samalaisia verkkareita tai tuulipukuu ei kyllä kiitos. Omat kaverit ja yhteisetkin kamut ihan jees. Ei mitään edustusvierailuja hienoissa piireissä, ne on kyllä nähty! Ja toisen kunnioittaminen, tilan antaminen silloin tällöin säännöllisesti. Tarkoittaen, että esim minä tykkään meditoida ja uppoutuu kirjojen maailmaan jne.

    Semmosta herttasta meininkiä, silmiinkattomista, silittelyy, piippiä paljon...mukavaa juttua kaikenlaista. Joskus voi pikkasen riidelläkkin, kunhan ei joka ikinen päivä tai viikko. Eikä saa kahlii toista, antaa vapauden ja luottamus... rakkaus, sen ruokkiminen ja kasvattaminen, kaiken A ja O. Mustasukkaisuus... ei kiitos enää.

    Sä voisit laittaa tuon sähköpostilla. Tai mieluummin sanoa päin naamaa, jos on kanttia. Epäilen kyllä.

    Äänestä

rakkaus nostaa sitä likaista päätään..omistushaluja ja muuta sellasta mustasukkasuus, kyttäys skeidaa..ihan siltä varalta, en luovu omasta osoitteestani. enään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iisi man kirjoitti:

elämää, et sä kauaa jaksaisi mua, tahdon rauhallista, kahdenkeskistä tekemistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu