Kypros tuli rahaluukulle seuraavaksi

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taas eräs matkailustaan miljardit tienaava maaon hamuamassa Eu:n rahavarantoja !
Voisiko tämäkin maa alkaa verottamaan asukkaitaan,näin saisi valtio tuloja.

Äänestä

Ei tämä ole mikään uusi uutinen,sillä muutama viikko sitten jo uutisoitiin Kyproksen tarvitsevan noin 2miljardia euroa.Summan sanottiin voivan nousta jopa 6:teen miljardiin euroon.Enemmin pitäisi olla huolissaan isoista euromaista ja Kreikasta jotka eivät oikein tahdo sopeutua muiden hyvin asiansa hoitaneiden maiden joukkoon.Espanja ja Italia ovat kuralla,eikä juurikaan parempia näkymiä ole näköpiirissä.Ranskakin on elvyttämässä,vaikka maa alkaa olla kuralla.Belgiakin on niin velkainen,ettei sillekkään oikein voi povata ruusuista tulevaisuutta.Sloveniakin on vaikeuksissa.Lista senkun pitenee kun yksi murheenkryyni saadaan hoidettua.Jos hyviäpuolia tästä pitäisi tästä "sopasta" löytää,niin euron arvo lasakee suhteessa muihin valuuttoihin ja auttaa hieman vientiteollisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miljardit pyörii kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/talous/2012062515755364_ta.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu