Vaikka arvovaltainen imperialistitäti

Hillary on kaunis, demokraattiset venäläiset eivät ala hänen oppilaiksi.
http://yle.fi/uutiset/ykn_ulkoministerit_kokoontuvat_genevessa/6201291
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Demokraattiset Venäjä ja Kiina eivät hyväksy Syyrian miehittämistä.
http://www.hs.fi/

Äänestä

Demokraattista venäjää ei ole olemassakaan,että se siitä.Totalitaariset "veljet" ovat tukeneet Syyrian diktaattoria ja nyt heillä kaikilla alkaa olla paska housussa.Jotenkin pitäisi kiemurrella voittajan puolelle ja ennenkaikkea vielä hyötyä siitä.Näillä opeillahan venäläiset ovat aina pelanneet kansainvälistä "peliään".Jonku osapuoli kun pitäisi saada vielä maksamaan heidän tyrehtyvä asevientinsä tuohon mielipuolen johtamaan maahan.

Äänestä

Älä sekoile pikkuporvari.

Porvarien arvovalta on demokratian vastakohta. Esimerkiksi Venäjä ja Kiina ovat demokraattisia valtioita, koska yksilöt eivät voi omistaa siellä luonnonvaroja eikä
monopoleja (patentteja, tavaramerkkejä, ja tekijänoikeuksia). Näin ollen ulkomaalaiset imperialistit eivät voi riistää venäläisiä. Sitä vastoin muun muassa Suomi on porvarillinen valtio, jossa herrojen arvovalta estää demokraattisen kehityksen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


timeless allah kirjoitti:

Hillary on kaunis, demokraattiset venäläiset eivät ala hänen oppilaiksi.
http://yle.fi/uutiset/ykn_ulkoministerit_kokoontuvat_genevessa/6201291

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu