suosittelen
http://www.testimoniesofheavenandhell.com/
Vastaukset 2
- Jaska Jokunen
No itse näen, että maanpäällä on niin helvetti, kuin myös taivas. Esimerkiksi olen kärsinyt järkyttävän vakavasta masennuksesta vuosia. Voin kertoa että sitä voi kuvailla helvetiksi kun odotat vain kuolemaa päivästä toiseen ja olet "ikuisessa liekkimeressä" Olen myös ollut niin rakastunut kun ihminen vaan voi olla. Sitä tunnetta voi kuvata taivaaksi :). Mutta jotakin Jumalallista rakkaudessa ja hyvässä on. Esimerkiksi, ihmiset alkaa pelkään elämää, ne rakentaa itselleen kuoren / egon ja kaiken muun suojaamaan niitä. Lopulta ne saattaa olla vihan vallassa ja tulla jopa pahaksi. Kuvataanko raamatussa näitäkin asioita että ne tulee "saatanasta". Pyhä sota on tavallaan ikuista maapallolla, rakkauden ja vihan sota. Ja rakkaus voittaa aina lopulta. Viisaus voittaa aina. Sen takia on hyvin mahdollista että esimerkiksi niinkin viisas mies kuin Jeesus. Ymmärsi sen, että elämä menee hukkaan vihalla. Jeesus kuvasti näitä asioita todella hyvin. On hyvin mahdollista, että kun arvostat kunnioitat ja rakastat muita ja elämää, sielu saa siitä palkkion myöhemmin. Pääset "Jumalan" luokse. On myös hyvin mahdollista, että jos vihaat muita ja teet heille pahaa ja ajat vaan omia itsekkäitä etuja elämässä. Joudut "saatanan" luokse :). Pysykää ihmiset vahvoina, älkää antako heikkojen sortaa teitä "saatanan" tielle. Tehkää heikoista taas vahvoja! :).. Koska kaikki on vahvoja syntyessään, kaikki me tullaan Jumalasta tänne ja kaikkia meitä koetellaan.
- 24
Kaikki me ollaan puhtaita kun me synnytään, mutta alamme uskoa silmiimme ja muokkaudumme siksi mitä näemme ja luulemme olevamme. Haluatko tietää kuka olet? Kuori sydäntäsi pala kerrallaan, poista ego. Uskalla rakastaa. Etsi se juuri, mistä kaikki lähti. Joka ikinen ihminen on pohjimmiltaan hyvä ja rakastava. Sattumaako? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791366
- 851263
- 98994
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7536Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512