Seikkailumatka Syyriaan ?

Lutkututtajan rouva kavi EU-suomessakin kyselemassa halukkuutta Lahi-Idan uusimpaan manooveriin.

Viimeistaan loppusyksylla Hornetien omistajilla on mahdollisuus osallistua demokratian levitykseen.

Iranissa ja Syyriassa on oljya aika mukavasti tarjolla. Syyriassa vielapa oljyakin arvokkaampaa naapurille, nimittain puhdasta VETTA !

Onkos halukkuutta?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Venäjä on suunnitellut tänne omia manööverejään, ellei aleta taas suomettumaan ja nöyristelemään vanhaan malliin, saattaa tulla sinullakin käsky marssia rajalle rypälepommien maaliksi. Eikä silloin kysellä halukkuutta.

Äänestä
  • Nälkä ja öljyn puute tekee nykyihmisenkin nöyräksi.
    Kumarrus itään (ja pyllistys länteen) on aina paikallaan, harkiten tietenkin.

    Äänestä

Käyn joka viikko Venäjällä, useamman tulliaseman kautta. Eipä siellä mitään manööverejä ole näkynyt... rajan tällä puolella on jo kymmeniätuhansia venäläisiä pysyvästi ja lomailemassa.... tekevät varmaan mitä haluavat, tiukan paikan tullen antanevat pientä ohjausta lainarahoilla eläville EU-suomalaisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikat pian taynna? kirjoitti:

Lutkututtajan rouva kavi EU-suomessakin kyselemassa halukkuutta Lahi-Idan uusimpaan manooveriin.

Viimeistaan loppusyksylla Hornetien omistajilla on mahdollisuus osallistua demokratian levitykseen.

Iranissa ja Syyriassa on oljya aika mukavasti tarjolla. Syyriassa vielapa oljyakin arvokkaampaa naapurille, nimittain puhdasta VETTA !

Onkos halukkuutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu