Järvenpäästä vuokra-asunto

Onko Jokakodin, Oikotien ja kaupungin vuokra-asuntojen lisäksi mahdollista saada Järvenpäästä max 600€ kämppää, mitä keskustampana sitä parempi. Tuntuu olevan haluttuja.

Kyllästynyt Helsingin vuokrien hintoihin ja tahtoo Järvenpäähän!

Olisin kovin kiitollinen kaikista vinkeistä!...
2439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jäke on pyrkinyt jo monta vuotta suomen kalleimmaksi mestaksi,joten 600:lla sadalla saa täällä vaan tippurin tai klamin.
Asuntojen hinnat on pilvissä ja vuokrat samaten.
Jamppa on ainoa vaihtoehto köyhimyksille ja siltikin pitää ottaa kämppäkaveri maksuja tasaamaan.

Äänestä

Mestariasunnoilta saa vuonna 2011 rakennetun yksiön (41m2) 540,70e, johon sisältyy lämmitys ja vesi, joten halpojakin asuntoja löytyy jos tuuria yhtään on :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herraasiallinen kirjoitti:

Onko Jokakodin, Oikotien ja kaupungin vuokra-asuntojen lisäksi mahdollista saada Järvenpäästä max 600€ kämppää, mitä keskustampana sitä parempi. Tuntuu olevan haluttuja.

Kyllästynyt Helsingin vuokrien hintoihin ja tahtoo Järvenpäähän!

Olisin kovin kiitollinen kaikista vinkeistä!...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu