Jasser Arafat myrkytettiin?

14131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mikäli Arafatin ruumis kaivetaan haudastaan tarkempia tutkimuksia varten,niin sehän
on päivänselvää,että silloin se Ilmestyskirjan peto ja Antikristus,jolla on ainakin seitsemän sarvea ja päitäkin ihan päättömästi,tulee esiin!

Ja sitten alkavatkin seitsemän vuotta kestävät vihan ja vainon ajat!

Äänestä

Jeesuksen elämäänsä ja kenties siksi myrkytettiin murhan isän toimesta.

Äänestä

Miehelle, joka tietää liikaa voi käydä kuten Arafatille tai sitten Tiitiselle..

Äänestä

Jasser Arafat kuoli virallisen lääketieteellisen selvityksen mukaan AIDS:n. (Israelin tietotoimiston ilmoitus)

Äänestä
  • Israelin "tietotoimiston" luotettavuus tälläisissä asioissa on hevosmiesten tietotoimiston luokkaa.

    Äänestä

Jasser oli niitä poikia. Hälventääkseen epäilyt. Meni paperilla naimisiin. Vaimo asui koko ajan Pariisissa. "Muki systeemillä " raskaaksi.
Tämä oli tiedossa jo eläessään.
Ei mitään uutta, ihmeteltävää.

Äänestä

jos ja kun Jasser pääsi Jeesuksen tykö uudestisyntyneenä Jumalan lapsena! Siitä taivaassa iloittiin ja Jumalan evankeliumi ei olisi ollut turha osaltaan vaan Isän armo ja totuus Jeesuksessa sai aikaan veren ja veden ja Hengen siunauksen.

Jokaisen kannattaa ottaa oppia Jasserin asenteesta jos ja kun nuo esilletuodut todistukset osaltaan ovat totta. Isä tuntee uudestisyntyneet lapsensa ja jokainen saa armon, joka Jeesuksen nimessä sen tahtoo vastaanottaa. Jasser oli viisas jos ja kun vastaanotti Jeesuksen Herranaan ja Kuninkaanaan ja Vapahtajanaan, hallelujah!

Äänestä

syyttää Israelia mutta sopii nimenomaan valheen isän toimintatapaan, kuten monessa muussakin ja lähes kaikesta.

Äänestä
  • Tietääkseni Israelia ei ole kukaan vielä syyttänyt.
    Asiaa tutkitaan ennenkuin hutkitaan. HÖH!

    Äänestä

  • KTS (Ei kirj.) kirjoitti:

    Tietääkseni Israelia ei ole kukaan vielä syyttänyt.
    Asiaa tutkitaan ennenkuin hutkitaan. HÖH!

    Tai sitten potkitaan ennen kuin vohkitaan. PAH ja PUH!

    Äänestä

  • Jokihana (Kirjasto) kirjoitti:

    Tai sitten potkitaan ennen kuin vohkitaan. PAH ja PUH!

    Me Jokkantiin kans ollaan joka tappaaksessa sen verran uskovaisia, et tiijetään et jos Jasser jotakin epäoikeuvenmukkaista kohtelua tääl muan pääl joutui kokemaan, niin RUNSAIN MITOIN SE HÄNELLE TUONPUOLEISES KORVATAAN!

    HYVÄ!
    :o)

    Äänestä

  • KTS (Ei kirj.) kirjoitti:

    Me Jokkantiin kans ollaan joka tappaaksessa sen verran uskovaisia, et tiijetään et jos Jasser jotakin epäoikeuvenmukkaista kohtelua tääl muan pääl joutui kokemaan, niin RUNSAIN MITOIN SE HÄNELLE TUONPUOLEISES KORVATAAN!

    HYVÄ!
    :o)

    tuota murhavälinettä voidaan välittää myös arabiystäville, ja harvempi ihminen sitä Jasserin hammasharjoja pääsee käsittelemään, joten kun Jasserin usko Jeesukseen tuli tietoon, niin monetkin voi huomaamattomasti tahtoa päästä eroon Jeesuksen opetuslapsesta, kun ei sellainen sovi Israelin viholliselle pimeyden herran hallitessa Jumalan kansan vihajoukkoja.

    Jasserin siunatessa Israelia ja Juutalaisten Kuninkaan nimessä rakastaessa juutalaisia on se varmasti ollut vähän liian iso pala Jumalan vastustajille nieltäväksi ja näin on hyvä motiivi salaisesti pimeydessä päästä eroon "johtajastaan".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KTS (Ei kirj.) kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288481584697.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu