Aina noita alppi-kamikadzeja löytyy!

Sveitsin alpeilla meni koko huipulta alas laskeutuva 5 hengen ryhmä. Satojen metrien äkkipudotus ei jättänyt mahdollisuutta hengissä selviytymiseen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuka kuuseen kurkottaa, se katajaan kapsahtaa.

Mitäs menivät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiipeilyn vaarat kirjoitti:

Sveitsin alpeilla meni koko huipulta alas laskeutuva 5 hengen ryhmä. Satojen metrien äkkipudotus ei jättänyt mahdollisuutta hengissä selviytymiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu