Pankki on kaapannut vallan Euroopassa. Suomen Eduskunta antoi sen tapahtua maamme osalta.
Hallituspuolueet KOKOOMUS, SDP, VIHREÄT, Vasemmistoliitto, KRISTILLISET RKP ovat vastuussa tuosta tilanteesta kun äänestivät EVM-sopimuksen puolesta. Päätöksen myötä niiden poliittinen uskottavuus on mennyt.
Asiasta voitte lukea lisää alla olevasta linkistä.
http://www.magneettimedia.com/?p=9053
Hallituspuolueet KOKOOMUS, SDP, VIHREÄT, Vasemmistoliitto, KRISTILLISET RKP ovat vastuussa tuosta tilanteesta kun äänestivät EVM-sopimuksen puolesta. Päätöksen myötä niiden poliittinen uskottavuus on mennyt.
Asiasta voitte lukea lisää alla olevasta linkistä.
http://www.magneettimedia.com/?p=9053
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tuon vallankaappauksen myötä Suomen kansallisomaisuus on nyt vaarassa joutua kaappareiden haltuun.
varoitettiin jo ennen eduskuntavaaleja ja Katainen sanoi että Suomi ei tarvitse kansainvälisiä vaalitarkkailijoita, ollaan niin rehellisiä sanoi asiankirjaväärennöksillä urallaan edennyt Katainen.
Valtamedia vaikenee näistä asioista. Siksi on tärkeää että tietoa maamme tilanteesta jaetaan muita kanavia pitkin.
harmi ettei artikkeli mainitse GS:n kuuluvan Bauereiden (nk. Rothschild) dynastian alaisuuteen.
lernerikin kuulu rotsildien alaisuuteen....
ps
Nyt voit äänestää, EU vai ei:
http://www.network54.com/Votelet/45542
Tuntuu todella kauhealta kun oma hallituksemme tuhoaa meidät.
Miksi me maksamme tv-lupaa kun yle ei hoida tiedotusta.
Entä lehdet, mehän nekin rahoitaamme, mutta tiedotus ei toimi, eikä voi sanoa
ettei tiedetty, etsiköön tiedot verkkolehdistä, jos eivät muualta saa.
Hallitus nurin, tiedotus kuntoon, ja uudet vaalit.
Valehtelevat ministerit oikeuteen.
Ei kannata tilata mitään lehtiä, joissa ei kerrota tärkeistä asioista. Muuta ku tilaukset poikki. Yle-vero on epäoikeudenmukainen ryöstötoimi sekin.
Kansa maksaa Kataiselle pitkälti yli kymppitonnin kuukaudessa siitä, että tämän vetämä rosvojoukko VARASTAA kansalta miljardeja ja lahjoittaa ne suoraan Eurosvoliiton pankkiireille.
Samoin Kataisen johtama ROVOJOUKKO tuhoaa valtion omaisuutta mistään mitään piittaamatta. Kulta, fosfori ja muut luonnonvarat on lahjoitettu ulkomaisille firmoille, jotka käärivät hurjia voittoja ja saastuttavat ympäristöä häikäilemättömästi ilman mitään vastuuta. Tämäkin on mitä rikollisinta toimintaa päätäjiltä kansaa kohtaan.
Nykyhallitus on niin umpikiero ja rikollinen ROSVOJOUKKO kuin olla voi, ja siksi se myös on kaikkein suurin uhkatekijä tavallisen suomalaisen hyvinvoinnille. Rosvojoukosta, joka hallituksen nimellä kulkee, on päästävä eroon mahdollisimman nopeasti.
> Asiasta voitte lukea lisää alla olevasta linkistä.
> http://www.magneettimedia.com/?p=9053
Tuossa Magneettimedian jutussa on virhe tässä kohtaa, ja sivuston ylläpitäjän kannattaisi se korjata:
"" - Johtajien neuvosto voi halutessaan muuttaa pääoman suuruutta
"" (aluksi suunnitellusta 700 miljardista eurosta).
Tuo ei onneksi pidä paikkaansa, vielä ainakaan tällä hetkellä. Nykyinen 700 mrd yläraja pitää, ja Suomen maksusitoumuksen yläraja on 12.5 mrd €.
Tämän määrän on Eduskunta hyväksynyt.
Tuon 12.5 mrd yli ei Suomen EVM-maksuvelvollisuutta ole TÄMÄN HETKISEN Eduskunnan hyväksymän sopimuksen perusteella.
Mutta tosiasia on että ei se nykyinen kassan 500 mrd € minnekään riitä. Pelkkä Italian valtion velka on 1900 miljadia euroa.
Mikä on Suomen kanta kun seuraavaa EVM-rahasummaa tullaan Suomelta pyytämään, Etelä-Euroopan käsi vaativasti ojossa?
Irtoaako meilytä seuraava 12.5 miljardia euroa ihan yhtä kepoisesti toisellakin kertaa? Ja vielä kolmannelalkin kertaa?
rikkaampia maitahan nuo on kaikki kuin pieni pohjoinen Suomi, tosi tyhmä etä edes väitetään että Suomen pitäisi tukea niitä. Eikö kukaan enää ymmärrä mitään? Poliitikkomme ilmeisesti korruptiorikollisia.
EU-pankkipohattamafia vaan haluaa lypsää Suomen rahat tyhjiin, että saa hallintaansa maamme...
Tottakai maksamme. Jaksaa ihmetyttää miten päättäjämme ruoskivat omia kansalaisia säästötalkoisiin ja jakavat rahat etelä-euroopan korruptiokoneistoille.
Suomi säästää puolustuksesta - Kreikka ostaa uusia aseita
Suomi säästää koulutuksesta,terveydenhuollosta ja yleisestä turvallisuudesta(poliisi).
Tässä on adressi, jolla voi boikotoida Hesaria. Muutkaan valtalehdet eivät uutisoi asiasta riittävästi. Meitä pidetään pimennossa.
http://www.adressit.com/hesariboikotti
Jos kansalle olisi uutisoitu totuus EU:sta, emme koskaan olisi joutuneet EU:hun- niin vaarallista on media.
Ei sitä turhaan venäjällä toimittajia tapeta, - totuus on vaara vallalle.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10764250
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_journalists_killed_in_Russia
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_journalists_killed_in_Russia
http://en.wikipedia.org/wiki/Anna_Politkovskaya