Bentsojen poistuminen

Katuva Addikti

Heippa kaikille!

Olen korvaushoidossa (Suboxone). Korvaushoito on mennyt muuten hyvin (olen aloittanut opiskelut ja työnteot), mutta bentsojen kanssa on ollut välillä ongelmia.

Nyt olen kuitenkin ollut pidempään skarppina ja saanut luottamusta korvauspoliklinikalla. Toisaalta tiedän, että joudun lähtemään katkolle tai pahimmassa tapauksessa vaihtamaan metukkaan, jos jään vielä kiinni bentsoista.

No, eilen sitten urpona söin 4mg Xanoria ja 6mg Rivatrilia.
Kauankohan näkyy virtsassa? Voi olla, että seulat on jo huomenna ma... Helkutti. Olen pyrkinyt näkemään vain raittiita kavereitani, mutta eilen näin sattumalta tämän tyypin, jolla oli bentsoja, ja selkäranka katkesi..

Kiitos asiallisista vastauksista!

15

13859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jykke 81

      Paska juttu! Noi bentsot meinaan tykkää näkyä ainakin 4pv virtsassa ja sitten jos otetaan vielä bentso erittely niin tämä testi sitten näyttää ainakin kolmen viikon ajalta kaikki bentsot joita olet suuhusi laittanut. Itsellä kokemusta seulojen sumuttamisesta ja hoitokäytännöstä 9 vuotta turussa.

      • Ensio9297

        Öö tota sen verran vaan riipuu miten alvariinsa popsit niitä bentsoja? Jos nyt et oo ottanut kuukauteen mitään ja otat vaikka 2kpl rivaa. Ei näy parissa päivässä mitään.ja juot sitruunasta puristetua limettä ja vitamiinit sotkee loppu jäljetkin.itse vedin yhden rivan ja toisena päivänä seulaa ei mitää. On vapautavaa kun ei tarvi ihmetellä turhia meinaan 2vuotta viimes kun koskin mihinkään hetkenhuuma silmä lume touhuuhin.i'm freeman but my name is newman


      • Anonyymi

        Kiitos


    • nopeevastauskiitos

      VASTATKAA MAHD. NOPEE!!! SÖIN SIIS PERJANTAINA 3 2MG RIVATRILLEI JOTEN NÄKYYKÖ SEULOISSA TÄNÄÄN TAI HUOMENNA? HUOSTAANOTON OLIS TARKOTUS LOPPUU KESKIVIIKKONA JOTEN KUSESSA OLLAAN JOS VIIKON NÄKYY

      • Anonyymi

        Pakko kyl sanoo er kokemuksesta tiedän mitä käyt läpi, minä olen käynyt läpi helvetinmoisen taistelun lapsieni eteen ja riippuvaisena tiedän mistä puhun ja pyydän jo nyt anteeksi mitä sanon mutta kun asiasi on tuolla tolalla niin miten tyhmä saa olla et loppusuoralla menee tekee jotain noin helvetin typerää??! Ääh. Terveisin. 2taaperon yh äiti


    • Tuskin näkyy viikkoa, mutta riippuu kehosi metabolian nopeudesta. Jos ja kun olet käyttänyt aiemmin bentsoja paljonkin, niin maksan entsyymit on erikoistuneet käsittelemään näitä aineita. Toisin sanottuna poistuvat elimistöstäsi tavanomaista nopeammin. En siis usko, että parin päivän päästä näkyvät.

      Kuitenkin jos ilman lapsen/lapsien hoitoakin tulee retkahduksia, niin lastenhoidon aiheuttama stressi luultavasti nostaa mielihaluja. Voin ihan kokemuksesta kertoa. Voisi siis olla aiheellista ihan rehellisesti kertoa hoitohenkilökunnalle, että näin kävi. Tarkoituksena on, että sinä olet kunnossa ennen kuin sulle lykätään enemmän vastuuta kuin kestät.

      Jos haluat jutella enemmän, niin muhun saa videoyhteyden arkipäivisin vaikka heti. Keskustelu on ilmainen eikä sido mihinkään.

      - Markus Heikkilä

      http://hoivapiiri.fi/terapeuttista-keskusteluapua/

      • MalcomXxx

        Varokaa tätä! Ne houkuttelee sut ansaan ja vie lapset lopullisesti! Kokemusta on..


      • Anonyymi

        Good Hacker


    • hghghghghgg

      on teillä ja ongelmat...heikko luonne täytyy olla jos jää noihin koukkuun..ja järki menetetty jos niitä päiviittäin syö....

    • Anonyymi

      Rivatril näkyi minulla tasan kolmisen viikkoa. Olin syönyt 8mg.
      Mutta aika jännästi meni noi seulat, eka viikko näkyi, toka viikko ei näkynyt, kolmas viikko näkyi ja siitä viisi päivää, niin ei enään näkynyt.

      Tuossa on hyvin pitkä puolittumisaika, joten näkyy kyllä pitkään, mutta kaikkien keho on erilainen, joillain voi puhdistua jo viikossa.

      • Anonyymi

        Tämä on niin totta! Yksilöllisiä eroja on ihan valtavasti. Mut kyllä bentsot voi melkee viikonkin hieman näkyä jos tullu otettua kauhee määrä ja käyttäminen kestänyt jo tosi pitkään. Mut noista muista en niin osaa sanoa. Näkyy varmasti vielä helpommin virtsassa pienilläkin määrillä, mutta voi myös poistua nopeemmim. Ei ole oikeaa vastausta, riippuu niin monista seikoista!...


    • Anonyymi

      Diapam on se joka keskimäärin näkyy pisimpään kaikilla .

      Riva on sellainen että ei AINA EDES NÄY. Lääkäri sanoi että vaatii isoja annoksia ja sanana päivänä testit jos haluaa positiivisen saada.
      Puhui yli 6mg /vrk annoksista

      • Anonyymi

        Osaatko sanoo onko syytä huoleen otin eilen yhteensä 8mg rivotrilejä ja mulla pitäisi olla seulat joko ensiviikolla tai sitä seuraavana ja joudun hemmetillisii ongelmii jos jään taas kii et oon langennu niihi raittiuden jälkeen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Osaatko sanoo onko syytä huoleen otin eilen yhteensä 8mg rivotrilejä ja mulla pitäisi olla seulat joko ensiviikolla tai sitä seuraavana ja joudun hemmetillisii ongelmii jos jään taas kii et oon langennu niihi raittiuden jälkeen

        ja onko mitään mahollista että saisin sen poistumaan ruumiista nopeammin


    • Anonyymi

      Lopeta se kidutushoito, siellä sut aivopestään ja oma tahto nujerretaaan.
      Haluatko itse päättää omista asioista vai olla niitte ääliöiden orja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      325
      7516
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      69
      5315
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4544
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      17
      4362
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      122
      4171
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3907
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3790
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3697
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3596
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      84
      3432
    Aihe