Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

9.7 Pelikohteet

Pelaan näin aluksi 4 kohdetta singlenä.

Veikalta

Honka 3,60

Honka-1 7,30

Paffilta

Helsingborg 3,50

Malmö-1 2,80

Hongalla ei ainakaan kotisivuilla ollut mainintoja poissaoloista,Ruotsin matsit pelattiin tilastojen perusteella,Örebrota voi pelaa singlenä 4,90 kertoimella Paffilla,
veikalla 5,55 mutta tupla pakko jollei Malmö maistu.
18136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

TPS

Äänestä

tps-honka X

Äänestä

Olkoon se maanantain virallinen tupla Honka HIF, kun jotain pitää pelihimon riivaamana lapulle laittaa. Honka lähti mukaan ihan komean kertoimen takia ja homppeleiden keskinäisissä matseissa Göteborg on viimeksi voittanut Helsingborgin kotonaan joskus 8v sitten. Joku ruotsalaishomppeli on kaiken lisäksi tipsannut Helsingborgin 2-1 voittoa tuolla homppelisivustolla:

http://www.svenskafans.com/fotboll/Infor-IFK-GBG-HIF-Ages-roda-djavlar-skall-fa-anglarna-pa-fall-449028.aspx

Äänestä

Hyvä Kyösti kun kaivoit faktoja pöytään! Normaalisti kun sen reunalle heitetään vaan jättijöllit!

Ainakin Veikkaus tekee taas mukavan tilin jos ja kun Honka häviää?

Et sillee hei!

Äänestä
  • Juu näinhän se yleensä on, että jos kaikki hehkuttaa pää märkänä jotain hakua, niin se yleensä kusee.

    Äänestä

  • Lahden Megamela kirjoitti:

    Juu näinhän se yleensä on, että jos kaikki hehkuttaa pää märkänä jotain hakua, niin se yleensä kusee.

    Mitä väliä hehkutuksella on vedonlyöntitulokseen?

    Megamelan mela hehkuu kun Gilpsu tupsahtaa paikalle.

    Äänestä

Aika onneton puulaakisarja tuo Suomen Veikkausliigaki.

Äänestä

tosi miehet betsasivat syrianska kerburaa et sillei hei! se johtaa 2-0 ja enää on 70 minuuttia peliaikaa, joten eiköhän homma ole selvä ja rahat kohta tilillä?

Äänestä

nyt olisi skukun kannattanut normaaliin tapaan pelata jälleen sekä ykköstupla että kakkostupla samoihin kohteisiin, niin olisi kerrankin osunut (tps göteborg)

Äänestä

joo,kyl jotain osukin mut ku niit ei mainittu niin ei hehkuteta.

Äänestä
  • Tepolla meni tänään kaikki oikein hei! Tonnin panoksella et sillei hei!

    Äänestä

se on hyvä,nuoret miehet tarvii rahaa,vanhemmilla sitä on jo.

Äänestä

Pelihimo vie, on varmaan vaikea lopettaa skukkeli?

Äänestä
  • en edes yritä,tätä halvempaa harrastusta ei ole.

    Äänestä

Tarkoitat siis että tätä kalliimpaa harrastusta ei ole. Nyt olisi jo korkea aika laittaa voittavia vihjeitä tänne.

Äänestä
  • Voit käyttää skukkeli sitä BKK nimimerkkiäsi onko selvä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


s................... kirjoitti:

Pelaan näin aluksi 4 kohdetta singlenä.

Veikalta

Honka 3,60

Honka-1 7,30

Paffilta

Helsingborg 3,50

Malmö-1 2,80

Hongalla ei ainakaan kotisivuilla ollut mainintoja poissaoloista,Ruotsin matsit pelattiin tilastojen perusteella,Örebrota voi pelaa singlenä 4,90 kertoimella Paffilla,
veikalla 5,55 mutta tupla pakko jollei Malmö maistu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu