Vuosaarelainen mies kirjoittaa..

lainattua tarinaa

"On se uskomatonta. Siis tämä päättäjien järjenjuoksu.
Vuosaareen rakennetaan uusia upeita taloja. Aurinkotuulenkatu-Maustetehtaankatu- Pippurikuja- Pomeranssikuja alueelle on noussut komeita kerrostaloja joissa on lasitetut parvekkeet merinäköaloineen, kauniit värit ja kaikki nykyajan vermeet mitä kuvitella saattaa. Vieressä on kanava jossa on kävelysillat kuin Venetsiassa ikään ja vesiputoukset laajoine viheriöineen. Arkkitehdit ja rakennusyhtiöt ovat onnistuneet työssään ja tähän asti homma onkin ns, pulkassa. 10 pistettä siitä.

Sitten mukaan astuu vähä-älyisten poliitikkojen ja kukkahattutanttojen kolonna jotka täyttävät tämän, alunperin niin hienolta näyttäneen alueen somaleilla, virolaisilla, irakilaisilla, sekä kotimaisilla mustalaisilla. Kas näin . Tuloksena on ghetto jossa ammuskellaan ohi ajavista autoista, mustalaiset puukottavat lajikumppaneitaan, somaligangstat rikkovat kaiken mikä jotenkin lekalla voidaan hajoittaa ja terrorisoivat Suomalaisia lapsia, mutta pääasia, että uudisasukkailla on kivaa ja kotoisaa. Käykääpä katsomassa paikanpäällä tai tehkää googlemaps matka niin tiedätte ainakin sen, että ei ole pöllömpiä taloja rikottavaksi.

Ps.Unohdin sanoa, että ruoka, vaatteet, lääkäri, lääkkeet, optikko, harrastukset, meno-paluu lentomatkat entiseen kotimaahan, sekä täydellinen loukkaamattomuussuoja sisältyvät hintaan. "

6

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ¢

      Kallista mutta tehokas keino tehdä suomalaisista äärirasiteja. Samalla saadaan asunnoille pilkkahinta ja kun rasistit tekee puhdistuksensa ne myydään hyvällä voitolla suomenruotsalaisille rikkaille.

      • Tyhmä kohtaa tyhmän!


      • Se on tiedossa
        Mover kirjoitti:

        Tyhmä kohtaa tyhmän!

        useinhan sinä tapailet niitä mutiaiskavereitasi.


    • g54g

      Hyysärin sydän on avara ja toisten rahat meidän rahoja

    • Vuokki4life

      Voi ei,, olen ite asunu vuokis melkei 20 vuot, rauhallista seutua sanon minä, sillontällön kauppoja ryöstetää, bussipysäkit rikotaan, ammuskellaa, alaikäiset törmäilee autoilla tolppiin jne.. minusta on hienoa miten eri kulttuurit kohtaavat täällä :)) Pitää vaa osaa suhtautuu kaikkee positiivisesti

    • joko on tällaista?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      379
      8371
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      173
      2740
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1032
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      978
    5. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      883
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      866
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      853
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      832
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      796
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      762
    Aihe