Jutellaanko Jumalan olemassaolosta?

... ja siitä että kaikki objektiiviset todisteet Jumalan olemassaolosta puuttuvat.

"Objektiivisuus tarkoittaa henkilökohtaisesta näkemyksestä tai asenteesta riippumatonta, puolueetonta, tasapuolista, yleispätevää"
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mitähän mieltä Lasarus esm olisi aiheesta ?

vai luuletko ettei siihen aikaan ihmisillä ollut silmiä tai korvia.

Äänestä
  • "mitähän mieltä Lasarus esm olisi aiheesta ?"

    Ei aavistustakaan kun en ole tavannut kyseistä miestä.

    "vai luuletko ettei siihen aikaan ihmisillä ollut silmiä tai korvia"

    Varmasti oli silmiä ja korvia. Näkikö Lasarus Jumalan ja hänellä on muitakin todisteita siitä kuin subjektiiviset kokemukset?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aina yhtä hauskaa kirjoitti:

... ja siitä että kaikki objektiiviset todisteet Jumalan olemassaolosta puuttuvat.

"Objektiivisuus tarkoittaa henkilökohtaisesta näkemyksestä tai asenteesta riippumatonta, puolueetonta, tasapuolista, yleispätevää"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu