KAIKKI VIPPIPAIKAT

KAIKKI VIPPIPAIKAT www . pikavippi . blogspot. com
17749
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

www.lainapalmu.fi/pikavippivertailu pystyy vertailla noiden aloittajan blogissa lueteltujen vippipaikkojen vippejä.

Äänestä
  • okmoney on jees mutta älkää ikinä ottako lainaa vippi.fi(vipster)nimisestä paikasta.otin sieltä 50e 30 päivän maksuajalla ja maksoin sen pois 2 viikkoa ennen eräpäivää.äsken poistelin sähköposteja ja tutkailin kyseisen firman laskua hieman tarkemmin.siihen oli lisätty 5e myöhästymismaksuja valmiiksi.haloo?pikkasen viilaavat asiakasta linssiin.

    Äänestä

Näissä blogeissa kaikenlaista pohdintaa pikevippeihin ja pikalainoihin liittyen: http://pikavippi24.wordpress.com/ ja http://lainailmanvakuuksia.blogspot.fi/.

Tarvitaanko me pikavippejä ollenkaan? Sanotaan, että vippi on loistava apu äkilliseen rahantarpeeseen.. No on kyllä, mutta itse turvautuisin ensimmäisenä luottokortttiin ja jos sekin on höylätty loppuun, niin siinä tapauksessa henkilön rahatilanne on jo sen verran huono, että pikavippiä ei kannattais edes harkita.

Vippejä taitavat siis ottaa vain henkilöt joilla on jo valmiiksi melko tai todella huono rahatilanne. Vippiä siis "tarvitsevat" vain jo valmiiksi pienessä velkakierteessä olevat henkilöt. Nyt siis säästämään ja henkilökohtaisen talouden suunnitteluun, vinkkejä lisää: http://www.rahaopas.info/

Äänestä

kaikkipikavipit.net on paras

Äänestä

Minä en ota vippejä: perjantaina tulee sossusta rahaa ja lisätienestejä saan myymällä kirpparilöytöjä tori.fi -nettimyyntipaikassa.
Ainoastaan noutona myyn, jotta rahaa ei näy tilillä.
Näillä eväillä mennään ja raha riittää hyvin elämiseen.

Äänestä
  • No jos hakisit sillä rahalla muutaman metrin köyttä! Ei oltais me työtä tekevät niin kusessa..

    Äänestä

  • duunari kirjoitti:

    No jos hakisit sillä rahalla muutaman metrin köyttä! Ei oltais me työtä tekevät niin kusessa..

    Duunari ostaa ihan ite sitä köyttä vaan, se on paras lääke parantamaan sinunkin kateutesi. Jos olet avuton ja kusessa niin oma on vikasi kun et pärjää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KAIKKI VIPPIPAIKAT kirjoitti:

KAIKKI VIPPIPAIKAT www . pikavippi . blogspot. com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu