Pum Pum Pum!
http://www.youtube.com/watch?v=lKM9yoQ3Wug
Evoluutio-uskosta luopunut mies kertoo, miten hänelle vei VIISI VUOTTA luopua evoluution tuomasta hölynpölystä, mutta ao. pommituskuoriainen siinä häntä auttoi.
Tätä voidaan käyttää esimerkkinä laajemminkin.. jos yhdellekin ihmiselle menee 5 vuotta tunnustaa olleensa väärässä, niin miten on asianlaita silloin kun on kyse monista tuhansista humpuukitutkijoista ja niinkutsutuista evoluution "tiede-" miehistä?
Kuvittele tilanne jossa ihminen opetetaan lapsesta asti ajattelemaan, että evoluutio on oikein. Lukioaikana tyyppi tapaa jotakin kovan linjan ateisteja, joilta hän on ottaa mallia. Kohta hän on jo 25-30 vuotias ja buum, siinä on työpaikka ja lapset.
Fakta on etteivät useat evotkaan tällä palstalla ole koskaan voineet ajatella, että evoluutio olisi väärin, koska heille on kouluissa opetettu, että se on totta. Mutta koska he ovat jo niin vanhoja, niin uuden oppiminen ja kyseenalaistaminen on entistä vaikeampaa.
Tiedemaailmassa ongelma on vähän sama. Kun on tehty niin monta huuhaatutkimusta ja eletty niillä, niin ei voida yksinkertaisesti tunnustaa etteivät evoluution peruspilareiksi oletetut asiat olleetkaan totta.
Evoluutikkojen pitäisi nyt ottaa itseään niskasta kiinni ja alkaa tunnustaa perässäni, ettei evoluutiota ole olemassakaan. Uskaltakaa tunnustaa että olette olleet väärässä. Ei se niin kamalaa ole
Pommituskuoriainen
22
126
Vastaukset
- Hiski+naapurin.kissa
Ota aspiriinia ja mene lepäämään niin helpottaa.
- ihmetteleepi
Taas meni evoluutio-uskovalta hihhulilta aivot jumiin.
- däng däng
ihmetteleepi kirjoitti:
Taas meni evoluutio-uskovalta hihhulilta aivot jumiin.
,,,,Taas meni evoluutio-uskovalta hihhulilta aivot jumiin.,,,,,
Jep jep.
- däng däng
,,,,Tätä voidaan käyttää esimerkkinä laajemminkin.. jos yhdellekin ihmiselle menee 5 vuotta tunnustaa olleensa väärässä, niin miten on asianlaita silloin kun on kyse monista tuhansista humpuukitutkijoista ja niinkutsutuista evoluution "tiede-" miehistä?,,,,
Jos yhdeltä menee viisi vuotta, tuhannelta menee viisituhatta vuotta evomatematiikan mukaan. - ____________________
Miten tämä avaus liittyikään kreationismiin ja älykkääseen suunnitteluun?
Vai tuliko vahingossa kirjoitettua sana "evoluutio" kun piti kirjoittaa "luomisusko"?
Silloinhan tuo paitsi sopisi tälle palstalle, myös sisältäisi jotain asiantynkääkin.- pirunmyrkkyä
itte.piru kirjoitti:
U.U. kuuluu niihin joille yksi käännynnäinen tekee kesän.
>U.U. kuuluu niihin joille yksi käännynnäinen tekee kesän.
Joka ainut päivä tulee näitä tarkoittamiasi käännynnäisiä lisää!
- Uskovainen Uskis
tsestäni kuitenkin tuntuu, että välillä pakahdun kunnon panon ja munan tarpeeseen.
Ajattelee vajakki Ev.Luterilainen täi, kansakunnan syöpä. "Pum Pum Pum!"
Ohi ammuit.
"Tätä voidaan käyttää esimerkkinä laajemminkin.."
Ei voida. Yhden hihhulin typeryyttä ei voi yleistää.- ihmetteleepi
Vähä-älyistä on evoluutio-uskovaisten hihhuleiden tieteellinen keskustelutaito ja taso kun eivät kykene kumoamaan älykästä suunnittelua ja luomista. Ei kukaan pysty tieteellisesti todistamaan että pommittajakuoriainen olisi syntynyt ilman suunnittelua.
"Vähä-älyistä on evoluutio-uskovaisten hihhuleiden tieteellinen keskustelutaito ja taso kun eivät kykene kumoamaan älykästä suunnittelua ja luomista. Ei kukaan pysty tieteellisesti todistamaan että pommittajakuoriainen olisi syntynyt ilman suunnittelua."
Juu, toki pystyy ja se onkin jo tehty:
http://www.talkorigins.org/indexcc/CB/CB310.html- ihmetteleepi
Otappa kartta esiin ja katso missä maassa ollaan ja valitse kieli sen mukaan.
"Otappa kartta esiin ja katso missä maassa ollaan ja valitse kieli sen mukaan."
Enpä ehdi sinulle suomentaa tuota, mutta siinä kerrotaan lähdeviitteineen tieteellinen selitys pommitajakuoriasen evoluutiolle ilman suunnittelua. Ja nyt lähden saunaan.- ihmetteleepi
Jos siinä annetaan selitys pommittajakuoriaisen evoluutiolle ilman suunnittelua niin ei se ole tieteellinen vaan uskonnollinen. Eikä se olisi edes teoriassa mahdollinen.
ihmetteleepi kirjoitti:
Jos siinä annetaan selitys pommittajakuoriaisen evoluutiolle ilman suunnittelua niin ei se ole tieteellinen vaan uskonnollinen. Eikä se olisi edes teoriassa mahdollinen.
"Ei kukaan pysty tieteellisesti todistamaan että pommittajakuoriainen olisi syntynyt ilman suunnittelua. "
"Eikä se olisi edes teoriassa mahdollinen. "
Jänkkävajakin keskustelustrategia.ihmetteleepi kirjoitti:
Jos siinä annetaan selitys pommittajakuoriaisen evoluutiolle ilman suunnittelua niin ei se ole tieteellinen vaan uskonnollinen. Eikä se olisi edes teoriassa mahdollinen.
"Jos siinä annetaan selitys pommittajakuoriaisen evoluutiolle ilman suunnittelua niin ei se ole tieteellinen vaan uskonnollinen."
Ajatuksesi ovat menneet pahasti sekaisin. Muista, että kreationismi on perusteeton uskonnollinen usko ja evoluutioteoria on tieteellinen teoria. Ei niitä nyt niin vaikeaa ole erottaa toisistaan, kun hiemankin pysyty tarkkana.
"Eikä se olisi edes teoriassa mahdollinen."
Tietenkin on, kaikkia siihen vaadittavia prosesseja on havaittu luonnossa ja elossa on edelleen välimuotoja, kuten linkistäni selviää.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1024639- 272415
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1102312- 2002199
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4261997- 1751545
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001279Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.331087Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72986Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79870