Kolari Oulun seudulla 1989-90

Muistaako kukaan auto-onnettomuutta, joka sattui vuosina 1989-90 joko välillä Oulu-Kiiminki, Oulu-Haukipudas tai Oulu-Kempele. Onnettomuudessa menehtyi useampi nuori henkilö. Tällaisia onnettomuuksia oli varmasti paljon mutta pienikin vihje olisi nyt tärkeä.
3774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Äitienpäivänä tai sitä edellisenä päivänä joskus tuolloin, en tarkkaan muista sattui kolari välillä Kempele-Oulu, tarkemmin Oululahti. Nuoret ajoivat tolppaan, muistaakseni siinä kuoli ainakin 1 ellei useampikin.

Äänestä
  • Kuolleiden peräänkö täällä huutelet? Ei oo aiemmin tullu asia mieleen, vitun taukki.

    Äänestä

En muista

17Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kadoksissa89 kirjoitti:

Muistaako kukaan auto-onnettomuutta, joka sattui vuosina 1989-90 joko välillä Oulu-Kiiminki, Oulu-Haukipudas tai Oulu-Kempele. Onnettomuudessa menehtyi useampi nuori henkilö. Tällaisia onnettomuuksia oli varmasti paljon mutta pienikin vihje olisi nyt tärkeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu