EI Natolle, EI Guggenheimille, Kyllä Suomen Vasemmistoliitolle

Suomen kansa ei enää tarvitse tuhansien miljardien vuosittaisia lisälaskuja, Usa:n epädemokraattisen, mielivaltaisen, yksityisen rahaeliitin asebisneksiä, eli Natoa, jota Soini=Katainen kuolaavat.

Syksyn kunnallisvaaleissa kansan on aika sanoa EI Natolle, KYLLÄ Vas.liitolle.
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Palstalla ei ilmeisesti ole ylläpitoa, kuten huomaatte siitä toisesta vastakkaisesta spämmistä, joita PersuKokoomuslainen suoltaa.

Jokainen jolla on aivot, tietää, että Vas.liitto vastustaa Natoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneksi Vasemmisto kirjoitti:

Suomen kansa ei enää tarvitse tuhansien miljardien vuosittaisia lisälaskuja, Usa:n epädemokraattisen, mielivaltaisen, yksityisen rahaeliitin asebisneksiä, eli Natoa, jota Soini=Katainen kuolaavat.

Syksyn kunnallisvaaleissa kansan on aika sanoa EI Natolle, KYLLÄ Vas.liitolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu