Jan Vapaavuori ja rikokset

Minusta on perverssiä, että suomessa voi ministerinä olla vakaviin rikoksiin syyllistynyt Jan Vapaavuori. Vaikka anteeksi voi saada rangaistuksen kärsittyään, on ministerin virka sellainen, että tuollainen tyyppi ei saisi olla virassaan.
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vapaavuori on vihainen, kun jotkut haluaa vakuuksia. Olisi se maineen kannalta hienoa, kun pienen suomen rahat lahjoitetaan huijari valtioille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä tplkku? kirjoitti:

Minusta on perverssiä, että suomessa voi ministerinä olla vakaviin rikoksiin syyllistynyt Jan Vapaavuori. Vaikka anteeksi voi saada rangaistuksen kärsittyään, on ministerin virka sellainen, että tuollainen tyyppi ei saisi olla virassaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu