USA gallup!
Vastaan vai puolesta?
Minä olen ehdottomasti vastaan.
Vastaan vai puolesta?
Minä olen ehdottomasti vastaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Olen kaikkia rosvoja vastaan etenkin öljyrosvoja.
että en ole Iron Miken ja hänen nuolijanikkileegionsa puolella.
Heeeh! Iron Mikehän tunnetusti vastaan. Älysi ei ole hurrattava Huvittunut.
Olet siis tunnetusti vastaan. Selvä!
Viestin loppuosa oli tarkoitettu jollekin muulle.
puolesta ehdottomasti!!!!!!
Mitätöity.
Yleisesti ottaen olen ehdottomasti puolesta. Parempi maa se on kuin tämä meidän puolisosialismi, jossa veroja pitäisi leikata VÄHINTÄÄN 30% ja jossa valtio sotkeutuu asioihin, jotka eivät sille todellakaan kuulu (puheet sukupuolikiintiöistä yksityisellä puolella ovat niin vapaata yhteiskuntaa vastaan, että tekee mieli muuttaa maasta aina kun joku edes mainitsee).
Tämä ei tarkoita että tuen kaikkia USAn päätöksiä, mutta mahdollisista virheistä huolimatta en voi kuvitella juuri mitään tilannetta jossa tukisin ei-läntisiä (sekularismi, vapaus, kapitalismi, demokratia) valtioita USAta vastaan. Toisaalta en tukisi sellaisia valtioita esim Ranskaakaan vastaan, joten siinä mielessä USA ei ole mikään erikoistapaus.
Ymmärrän myös USAn toimet Irakissa, vaikka ne eivät välttämättä perustuneet täysin oikeisiin tiedustelutietoihin. Bushin on ollut PAKKO tietää, että seuraaviin vaaleihin mennessä niiden aseiden olisi ollut löydyttävä... hän löi valtavasti vetoa niiden puolesta, joka ei todellakaan tunnu petolliselta, vaikka ehkä hieman naiivilta (vai kuvitteleeko joku täällä, että USAn presidentiksi pääsee ilman erittäin teräviä poliittisia neuvonantajia?).
Irak luultavasti kuitenkin tulee kokemuksesta ulos parempana valtiona kuin se siihen meni, ja hinta oli loppupelissä erittäin halpa.
! !
Onnea uudelle nikillesi. Äänesi on kuitenkin mitätöity, kuten muidenkin uusien. Itse olen kuitenkin vain osittain vastaan.
Puolesta johtaa.....
Yesss!
Aina!
En pidä lihavista hampurilaisen purijoista.
Vastaan, sillä juutalaiset kanssa huseeraava maa ei ole järjissään.
Bushin hallinto on kyllä suoraan sanottuna syvältä.
Menen tämän kuun lopussa taas kerran lomalle kyseiseen maahan.
I love it!!
VASTAAN ja paljon.
USA on maailmalle kuin Puuhamaa Suomelle. "Puuhamaa on paras paikka, Puuhamaa on iloinen..."
Suolesta.