liittymisensä jälkeen noin 3 miljardia euroa jäsenmaksuja. takaisin on saatu noin 130-140 miljoonaa. aika hyvää liiketoimintaa suomi oy. mitenhän verottajakin tämän hyväksyy kun lain mukaan liiiketoiminnan tulee olla voitollista
suomi on maksanut eu:lle
ei jaksa
452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ensimmäisen kreikkatukipaketin aikoihin kusipääkaksikko katainen ja vanhanen kehuivat kans omaa hyvää bisnesälyänsä kun ottivat suomell velkaa ja antoivat velkarahan kovemmalla korolla kreikalle.... johan tuolle hevosetkin nauraa. Vituiks menee kaikki tässä maassa, max 10v->RIP suomi
Olen samaa mieltä ja nyt syksyllä vaaleissa tulee tilaisuus myös käytännössä näyttää vanhoille puolueille, mitä mieltä ollaan politiikasta, jota 1990 -luvulta alkaen on räätystelty.
Häviäjien hallituksen tuhopolitiikka on tullut tiensä päähän, samoin agraaripuolueen kepulien, ml. brysselin bobrikov, hännystelijä nro 1.
Mikki Hiiri tuli onnessaan selittämään bisnesälyään ja miten hyvää bisnestä se on kun otetaan pienemmällä korolla lainaa ja lainataan pois suuremmalla korolla.
se nähttiin kun jytky ajettiin alas- ja mainosrahalla haamu äänillä sunmuulla kokoomuksesta tehtiin vaalivoittaja.