Hillary Clinton livahti Suomesta

On häpeä, että Irakin ja Afganistanin kansan tuhoojaa ei otettu kiinni Suomessa, Kataisen-Niinistön porukka suojeli epäiltyä sotarikollista.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eihän nyt nuo sodat oo tuon Clintin" syytä. Samanlainen pelle, kun muumi mamma, jolle pitäs keksii vielä jokin duuni.

Aameriikka ja Veenääläiset on kovimpi ASE myyjiä sotiviin maihin ja maat on "jaettu" näitten kesken NYNNY yk tukee hanketta. Sodat pikkasen rauhottus, ku NYNNY yk poistais hand-veetto oikeudet ja näin alista ase MYYNNIN kieltoon. Kyseessä on niin isot RAHAT, et suomen poliitikot ei tajua niitä raha salkku määriä vaikka kreikka on ollut hyvä malli.

Suurvallan saa kivasti "vanhan" pasgan kaluston myytyy ja asetehtaat tekee pitkii päivii, jotta suurvallat saa omat uudet pyssyt. Tästyä homma on kiinni, YK on hampaaton pelle, joka pitäs uudistaa TAI SULKEA.

Syyria ja sen ihanat naapurit on ostaneet pyssyt juuri näiltä 2 ahneelt maalta. Myös kemikaalit ns. sariiniin ja muihin kaasu aseisiin on MYYTY surutta kivaan kintaan.

BONUS

Ii:llä alkava ydinvoima rikastusmaa on pystynyt OSTAMAAN markkinoilta "kovan" valvonnan jenkki sellaisen alla kaikki mitä uraani rikastus hommiin tarvitaan. Jopa saksa on ollut myymässä osaamistaan. YK se sama NYNNY ei pysty pitämä mitään sotaan/rahaan liittyvää kurissa. Vika tiedetään, mut raha on kumma väline, kun mieli muuttuu päättäjillä aina jostakin hinnasta.

Menköön jenkki mamma takas kotiinsa, niin Niinistä voi nuolasta seuraavaa pehvan heiluttajaa. Hyvä äijä menee hukkaan, kun ei voi mihkään puuttua täs nynnerö maassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


100 000 siviliuhria? kirjoitti:

On häpeä, että Irakin ja Afganistanin kansan tuhoojaa ei otettu kiinni Suomessa, Kataisen-Niinistön porukka suojeli epäiltyä sotarikollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu