Norjan pääministeri on julistanut joukkomurhan vuosipäivänä että "Breivik epäonnistui aikeissa muuttaa Norjaa". Eikö se ole muutos edellisvuosiin, kun tätä vuosipäivää nyt vietetään?
Breivik epäonnistui?
Sanoista tekoihin
667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
oli uhri. Nykymaailman vika!!
Mielestäni Sir Anders Breivik onnistui varsin hyvin. Jälkiä korjataan vieläkin. Kun Sir Andersin kaltainen mies antaa muistutuksen itsestään niin siillä on se seuraus, että muistopäiviä ja seppeleidenlaskuja on luvassa jatkossakin.
Hänen toimillaan oli täysin päinvastainen vaikutus mitä hän itse halusi. Norja on vahvempi kuin koskaan, yhteisrintamassa Breivikin tavalla ajattelevia vastaan. Luuseri-Breivik epäonnistui ja istuu nyt loppuikänsä valvotuissa olosuhteissa oman mielipuolisuutensa ahdistamana.
Ja Brevikin tavalla ajttelee montatuhatta maahanmuuttaja muslimia?
Onko sinulla jotain sellaista tietoa, mitä minulla ei ole?
Ihminen on aina jotenkin mielisairas jos kuvittelee terrorin ja väkivallan avulla vaikuttavansa politiikan muutokseen.