Pornografian ruma puoli

28

www.youtube.com/watch?v=r0q_VGacfNk&feature=related

2

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huihaisanon

      Missähän tuo syy-yhteys taas on pornografiaan?

      Huumeisiin ja viinaan kuolee ihmisiä ihan vaikka pop tähtösiä ja movie staroja joilla ei mitään tekemistä pornon kanssa. Kyse lähinnä menestyksen tuomasta tuskasta.

    • No kerronpa

      No se että niissä kuvioissa tarjotaan huumeita eivät pysty tekemään sitä "työtä" selvin päin ja jäävät koukkuun siihen. Se heidän ammattinsa altistaa siihen. Ei ole luonnollista köyriä tosta noin 10:n tyypin kanssa päivässä.
      Koska sillä alalla pilataan ihmisten elämiä.
      Pornokuvauksessa on suurin osa porukasta pilvessä ja myös sukupuolitaudit leviävät.
      Suurimmalla osalla alalla työskenteleville aiheutuu siitä mielenterveysongelmia.
      Mutta ne rumat puolet ei näy niissä elokuvissa joita ostetaan .

      Sitten ne miehet jotka ovat mukana kipua tuottavissa kohtauksissa, narkomaaneja niiden täytyy olla ei sellaista pysty selvänä tekemään.

      yksikin pornotähti julkisesti sanoi että hienoa kun on alalla jolla tienaa huomattavasti, sitten kun seurattiin kulissien taakse oli sormi suussa aivojen kykenemättä käsittelemään mitä antoi tehdä itselleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2009
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      313
      1203
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1009
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      829
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      809
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe