JYP vuonna 2013

villeppi97

No selvä totuushan on, että tämänhetkisellä kokoonpanolla JYP ei tule mestaruuksia voittamaan. Mutta onhan JYPillä rahaa (kaupattiin pois Pesonen, Hytönen yms.)?
Ramzi Abid tuskin on yhtä hyvä kuin Eric Perrin, mutta kaipa kelpo pelimies siltikin.
JYPin tilanne näyttäisi heti paljon paremmalta, jos Perrin ja Petr Hubacek jatkaisivat, vai mitä mieltä olette?
Tuomas Tarkki on mielestäni hyvinkin lailla sopiva palanen JYPiin, eiväthän Samu Perhonen ja Sami Rajaniemi olleet niin hyviä näyttöjä antanutkaan. Muutama kunnon hankinta vielä lisää, niin ollaan mukana jälleen mestaruustaistossa.
Kiitos JYP!

4

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oliko se Jason Lepine sittenkään ihan järkevä hankinta? Tilastojen valossa hän on mielestäni jotain Mikko Viitasen tasoa. Ja eikös JYPillä ole jo tarpeeksi liigakelpoisia pakkeja, kuten Välivaara, Näkyvä, Malmivaara, Auvitu, Viitanen, Koskinen... Ja onhan vielä siellä se nuori & (lupaava) Henri Auvinen.
      Kenellekä se kapteenin C lätkäistään rintaan, nyt kun J-P lähti uusiin haasteisiin? Oma veikkaus olisi Kalle Koskinen, vaikka toivonkin, että kippariksi valittaisi Ossi Louhivaara.
      Niin monta kysymystä, mutta aika näyttää, onko JYPistä Suomen mestariksi 2013!!

    • Innolla odottelen, että kuinka hyvin Abid pärjää Suomessa... =)

    • <<<

      JYPIN MESTARUUS OLI KOVA JUTTU. MUT NYT VEIKKAAN ET MESTARI ON JOKU MUU KUN JYP...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1904
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1246
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1131
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      42
      837
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe