Kuulin eräältä Enkeli-Elisasta, joka oltiin kiusattu itsemurhan partaalle. Lopulta Elisa väsyi ja päätyi oman käden kautta pois. Hänet kiusattiin pois, mutta voiko koskaan päästä taivaaseen, jos lopettaa oman elämänsä kovien tuskien ja väsymyksen alla?
Pääsikö Enkeli-Elisa taivaaseen?
kyselevä uskovainen.
10125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olin elänyt tätä ennen hyvin rikasta ja sosiaalista elämää, niin ystävyys-fyysisyys suhteissa että seksielämää, mikä on maailmassa tuiki tavallista itsenäiselle sinkkunaiselle.
Yksin eläviä naistyydyttäjiä on siis myös olemassa.
Koko Enkeli-Elisa on huijausta. Poliisi tutkii asiaa petoksena, koska kirjoja on markkinoitu nimenomaan tositarinana.
Kyllä täällä on jokalähtöön kynäilijät.
Joskus jotakin hyvää joku kehotti kuuntelemaan jukka pojan mielihyvää, kuuntelin paljon arvoksata
http://petterijarvinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/110844-enkelin-nimissä-ei-saa-valehdella
Koulukiusaamista esiintyy oikeissa- ja väärissä uskovaisissa yhtälailla, kummassa enenmän, ei ole tutkittu, oikella uskovaisilla on tapana kiusata syntisiä kuolemaan asti.
VL_uskonto tuomitsee itsemurhan tehneen helevettiin ja ikuiseen kadotukseen. SRK:lla on nääs valta tuomita eläviä ja kuolleta.
Partasynti...
Onko niin, että hoitokokousten aikoihin parranpito on ollut sellainen synti, ettei sitä (noihin aikoihin) saanut anteeksi edes parannusta tekemällä ja tietysti ajamalla parta pois?
-Outo itsemurhatapaus...
Kysymys "miinustajalle":
Kerro, miksi laitoit viestiini negatiivisen merkin, kiitos!
Miinustan kaikkia partasuisia homoseksualistelijoita.
Miinustajalle:
Kiitos vastauksestasi!
T. (Mummo-)?miettinen?