Tässä vähän faktaa siitä, keitä ne "soppapummit" todellisuudessa ovat, keitä me tavalliset veronmaksajat, Suomen kansa, elätämme:
http://yle.fi/uutiset/veroneuvos_suomi_kayttaytyy_kuin_veroparatiisi/6229758
Ilmainen suomalainen orjatyövoima on täällä, Petosjytkykokoomuksen kansanpetoksen toteuttamana.
Nyt suunta Vasemmalle ihmiset, vain Vas.liitto pystyy puolustamaan työväestöä, tavallista kansaa.
Veroparatiisit suljettava, vaatii Vasemmistoliitto
6
<50
Vastaukset 6
- Vasemmiston Nousu
Täältä tullaan ! Syksyn kunnallisvaaleissa jyrätään ne.
- Laita jotain faktaa
Arhinmäen teoista vähävaraisten hyväksi Kataisen hallituksessa?
- ylipäätään
veroparatiisit ja verojen kiertäminen mm. sveitsissä pitäisi olla laitonta!!! Ei sellaista porsaanreikää olisi saanut jättää kenellekään!!!
- Ei onnistu kusetus
enään toista kertaa. http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194739529792/artikkeli/il ministerin hurja taksirumba tuntien odottelua paljon ajoja ja suosikkikuski.html
vas=kok=sd=kesk=vihr=kd=r
Ajatella! Vasemmistoliiton vaade on jo toteutumassa. Yhteen veroparatiisiin saadaan verot: Kuubaan.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Kuubalaiset joutuvat totuttelemaan veroihin/a1305583461684
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll21990Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514833- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560