Asumme perheen kanssa kehitysalueella jossa asuntojen hinnat on huokeat.Esimerkiksi oman talon saa ostettua 60 000-100 000 eurolla.Kohta olisi se parikymppiä jo säästöä joten kohta voidaan ostaa talo.Miten pankki suhtautuu asiaan kun itse luottotiedoton vaikkakin vakipaikka työelämässä?Samoin vaimoke työssä mutta nimi puhdas.eikös hän voi ottaa lainan nimiinsä?
Vastaukset 1
- pyh. vain oma on oma
Harva pankki antaa ensikertalaiselle lainaa vain toisen nimiin, ellei sitten tuon toisen tulotaso ole sellainen, että se yksin riittää lainanhoitokykymittaritulosten positivointiin. Eikö ollutkin kauniisti muotoiltu :DDD aivan ihana sanoma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163941
- 86780
- 57751
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?71711- 46633
- 60572
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71556Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35545Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44537- 26531