maahanmuuttajien korvaus-summa

kun päättäjätä haalivat maahamuuttajia maksamaan ikääntyvien ryhmien eläkkeet, niin eikös sillä nyt maksettavalla korvauksella nimenomaan voitaisi maksaa suoraan ne eläkkeet, niin maahanmuuttoa ja sitä kallista koneistoa sen ympärillä ei tarvittaisi
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Maahanmuutosta aiheutuvat korvaukset tulisi maksaa suoraan kantasuomalaisille. He tässä ovat niitä karsijöitä joille se korvaus kuuluisi maksaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkkkkkkkkkkkk kirjoitti:

kun päättäjätä haalivat maahamuuttajia maksamaan ikääntyvien ryhmien eläkkeet, niin eikös sillä nyt maksettavalla korvauksella nimenomaan voitaisi maksaa suoraan ne eläkkeet, niin maahanmuuttoa ja sitä kallista koneistoa sen ympärillä ei tarvittaisi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu