Se pysäköintialue jota paraikaa tehdään hiihtäjiä varten , tulee niin pieni että ensi talvena nähdään taas autoja pitkin koukkujärventien vartta. Vielä kerkeis laajentaa kun heti pistäis toimeksi
Koukkujärven risteystyömaa
D.Inginörtti
265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oota ny, että tulee valmiiksi ensin. Siinä on omaa kadunpätkääkin, johon voi myös parkkeerata. Katu siis on jo, mutta parkkipaikkaa ei oltu vielä ainkaan viimeksi aloitettu.
Jaa ei oo alotettu, no onhan se kun kattelet karttaa niin pohjat liki valmiina. Ja mitä sitten hyödyttäisi kun se on valmiiks tehty nythän sitä helppo jatkaa. Toisin kuin Puropuiston päiväkodin parkkipaikkaa , siis sitä mitä ei oo olemassakaan ja joka aamu pitäis parisataa muksua pudottaa tarhaan. Että siinä sitä ihmettelemistä inginööörien suunnittelua.