Ostosvinkki!

Nyt heikonkin todistajan on helppo todistaa sanomatta mitään:

http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/elamantaito/2440/todistustossuja_myytavana
157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hmm. Onkohan tuo juttu loppuun asti mietitty?

Hankin kengät, joka askeleelta maahan jää teksti Jumalan rakkaudesta ja sitten ihmiset tulevat ja tallaavat sen.

On varmasti parempia ja Jumalaa kunnioittavampia tapoja todistaa. Ensimmäisenä putkahti mieleeni, että Jeesuksen todistajan tulee täyttyä Pyhällä Hengellä. Siinä oikeanlaiset "kengät" todistajalle.

Ef. 6:15
ja kenkinä jaloissanne alttius rauhan evankeliumille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostosvinkki. kirjoitti:

Nyt heikonkin todistajan on helppo todistaa sanomatta mitään:

http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/elamantaito/2440/todistustossuja_myytavana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu