Oy Nordic Moneta AB tilasin kolikon,ja mainoksessa sanottiin että voin lopettaa tilaukseni koska tahansa.Ja niin teinkin kirjallisesti!Postilaatikkooni tämän tästä tuli uusia lähetyksiä,jotka kiikutin takaisin postiin ja siunailin,eikö mene perille,etten halua uusia tilauksia!Eli kaikki mitä ovat lähettäneet olen palauttanut ja saanut vieläpä kuitin postista!Sain perintätoimistolta kirjeen,jossa Oy Nordic Moneta AB
hakee saataviaan perinnän kautta!Tosi röyhkeää.Onko vastaavia kokemuksia ja miten edetä asiassa eteenpäin ja kuka korvaa vahingot???
hakee saataviaan perinnän kautta!Tosi röyhkeää.Onko vastaavia kokemuksia ja miten edetä asiassa eteenpäin ja kuka korvaa vahingot???
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei olel vastaavia kokemuksia
et oo maksanu laskujasi ens kuussa.
Ihan ensin otat yhteyttä tuonne Monetaan ja sitten perintätoimistoon ja pidä kaikki asiaa koskevat kuitit ja paperit tallessa. Jos niille täytyy jotain kuitteja laittaa, niin ei missään tapauksessa alkuperäisiä vaan kopiot. Jos muu ei auta niin sitten yhteys kuluttaja-asiamieheen