verovaroja?
Paljonko Ahvenanmaa
nyppii vuodessa
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomi24 ylläpidossa on ainakin yksi ahvenanmaalainen sensorimuija mukana.
Se kyllä tietää tarkalleen tuon tukiaisten lukeman, ja minäkin tiedän montako miljardia se on.
Mutta jos kerron sen täällä, niin saaristo-ruottalainen-hurrri deletoi justiinsa viestini pois.
Rahamäärä on iso, ja se on paljon, pienelle 30 tuhannen asukkaan saaripläntille.
Tässä taloudellisessa tilanteessa Suomen olisi järkevintä myydä se Ruotsille, sinnehän sieltä muutenkin mennään töihin ja opiskelemaan, eikä suomenkielellä ole sijaa. Pelkkä kallis rahareikä se Suomen veronmaksajiell on, kaiken saavart ilmaiseksi tv:n katselunkin!
Kaikkihan täältä sisämaasta joutuu kohta lähtemään veropakolaiseksi ja leipää hakemaan Ahvenanmaalle. Ja siitä edelleen talvea vasten venekyydillä Ruotsiin.
Hullu savolainen Katainen neuvottelee ja myy tämän mannermaan sellaiseen hellvetin sadan miljardin euron Eurovelkojen velkavankeuteen. Sen velkaikeen alla ei pysty elämään enää kukaan. Tulee rapparimiehelle tilaa ympärillensä.