Kenen kakarat ajaa

vatulan pururadalla mopoilla? Olin juoksemassa siellä kun pennut suhaa mopoilla ohi. Ajakoot pennut omassa pihassaan. Vaan vissin ei saa. Vanhemmat ei halua kuulla meteliä, pennut pois silmistä.
5417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos ei tehdä lapsia seuraavaan 100 vuoteen niin ongelmat takuulla vähenee!
Siis jokainen sukupolvi on joskus ollut lapsi ja jokaisella sukupolvella omat
vaiheensa ja haukkujansa!
Siis haukkujat: laittakaa vehkeet vintille ja tulkaa 100 vuoden päästä katsomaan
mikä on hiljaisuus!!!

Äänestä
  • Joka sukupolvessa on kunnollisia sekä niitä jotka ei tajua rajojaan. Jälkimmäiset on aina yrittäneet selitellä tekojaan tuolla tekosyyllä: "jokainen on joskus ollut lapsi".

    Niin on, mutta jokainen ei ole ollut idiootti. Lapsenakaan.

    Äänestä

Hyvä juttu. Kannatan ehdottomasti. Ei pennut kiljuisi naapurissa. Mutta oikeesti, eihän tuo pururata ole mikään grossirata.

Äänestä

Olivat varmaan matkalla sinne soramontulle tai crossiradalle koska siellä sellainenkin on. En sitten tiedä kuinka laillinen mutta itsekin olen siellä käynyt ajamassa ja niin on moni muukin, muutkin kuin "kakarat". Onko se sitten parempi että tullaan ruopimaan teidän kukkapenkkeihinne?

Äänestä
  • Oliskoha ollu menos crossiradalle sitä grossirataa pitki:-P

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pennut pois silmistä kirjoitti:

vatulan pururadalla mopoilla? Olin juoksemassa siellä kun pennut suhaa mopoilla ohi. Ajakoot pennut omassa pihassaan. Vaan vissin ei saa. Vanhemmat ei halua kuulla meteliä, pennut pois silmistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu