Karkkila sai oman keskustelupalstan!

Hei kaikki karkkilalaiset,

teille on nyt perustettu oma keskustelupalsta, jossa voitte vapaasti turista paikkakuntanne asioista.

Terveisin,
Mari
Suomi24

5

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • semmost meininkii

      Kai maar mun sit täytyis jutella noil muillekki et turisivat näist namipian asioist julkisest, ettei tartte siäl hiakkalaatikol kiukutella... eikä mei noit naapurei vahrita, vaikka ne oliki humalas perjantaiehtool ;)

    • Vode 666

      Ei vahrita ei, mut se ainaanen witun hokeminen kyl kuuluu vahtaamattaki... Se oon kumma että toiset ei tajua kuinka käyttäydytään tiiviisti rakennetulla omakotialueella.

    • .SuviAnneli

      Muuttaka vaik kärkölään jos ei Karkkilan kaupungissa mahdu asumaan.

      • Kärkölä

        Kärkölän kuntaan vai Someron Kärkölään?


      • Vode 666

        Kyl tääl mahtuu ihan hyvin, ainoastaan naapurustoon muuttaneet mielenterveyspotilaat ärsyttää. Jatkuvaa älämölöä ympäri vuorokauden, ainaista v:n hokemista... Eivät tajua että naapurusto jo täysin kyllästynyt heidän "normaaliin" elämäänsä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      374
      2675
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      63
      2120
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1732
    4. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1452
    5. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1435
    6. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1435
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1407
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1287
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1283
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1166
    Aihe