että pankkiirit saavat bonuksensa. Vasemmistoliitto antoi suurpankkien tukipaketille.
Näin Vasemmistoliitto äänesti pankkituesta 20.7.2012
1. Arhinmäki Paavo, vas, JAA
2. Kontula Anna, vas, JAA
3. Korhonen Martti, vas, JAA
4. Kyllönen Merja, vas, JAA
5. Modig Silvia, vas, JAA
6. Myllykoski Jari, vas, JAA
7. Pekonen Aino-Kaisa, vas, JAA
8. Tiainen Eila, vas, JAA
9. Uotila Kari, vas, JAA
10. Virtanen Erkki, vas, JAA
Näin Vasemmistoliitto äänesti pankkituesta 20.7.2012
1. Arhinmäki Paavo, vas, JAA
2. Kontula Anna, vas, JAA
3. Korhonen Martti, vas, JAA
4. Kyllönen Merja, vas, JAA
5. Modig Silvia, vas, JAA
6. Myllykoski Jari, vas, JAA
7. Pekonen Aino-Kaisa, vas, JAA
8. Tiainen Eila, vas, JAA
9. Uotila Kari, vas, JAA
10. Virtanen Erkki, vas, JAA
Vastaukset 12
Vanhimmat
http://www.moa.gov.bt/moa/news/news_detail.php?id=1103
Miksi kukaan oikea työväkeä edustava ja oikea vasemmistolainen ei mene laittamaan Arhinmäelle turpaan? Luulisi että jollakin alkaa keittää lopulta yli.
Kun sama karvaturpa tulee luimistellen lavalle tai TV-kameroiden eteen. Sitten alta kulmainsa vääntää saman valehtelemisen nuottinsa ja saman velehtelun ja katteettomien lupausten nauhansa päälle.
Arhinmäen puheet ovat AIVAN ERILAISIA kuin mitä ne olivat keväällä 2011. Nyt propagandana on Kokoomuslaisen pankkitukipolitiikan puolustelu, joka käänteessä.
Vielä vuonna 2010 kukaan ei osannut aavistaa että Vasemmistoliitto käännetään porvaripuolueeksi alle vuodessa.
Arhinmäki sen teki. Myi puolueensa Espanjan pankkiireille ja Kataiselle, yksiä Audin virta-avaimia vastaan.
Vasemmistoliiton ei ole enää tarvitse haikailla yhdistymiestä SDP:n kanssa, vaan yhsistyminen on lähempä'nä Kokoomuksen kanssa.
Muistin virkistämiseksi
http://www.youtube.com/watch?v=FI9qHASYvI4
Vasemmistoliitolla ei taida olla enää muita kannattajia kuin tämä palstalla riehuva petosjytkyspämmääjä. Hänenkin fanaattinen kannattamisensa voidaan pistää todennäköisesti mielisairauden piikkiin.
Iltasanomien keskustelupalstaa samoilla jutuilla.
HUOMIO KAIKILLE: Aloittaja on taas Nimimerkki Varas, Äärioikeiston PetosjytkyKokoomuslainen.
Me aidot suomalaiset Vasemmalla, emme varastele toisten nimimerkkejä, sillä osaamme tehdä omat.
Kas, kas, nyt osui ja upposi tuohon spämmääjään.
Spämmäri mitään tajua, sillä on taas maaninen vaihe menossa. Se on aivan pihalla siitä mitä vasemmisto tekee, on jopa hölmöyksissään mennyt uskomaan Kansan uutisten juttuja asioiksi joita vasemmisto ajaa, näihän ei tietenkään ole. Vasemmiston kannattama EU estää niiden ajamisen.
Näyttäisi olevan paha ongelma eikä se tajua lähdekritiikistäkään mitään, reaalimaailmasta puhumattakaan.
lukea Alibista sen tekemisistä ja samassa yhteydessä joku psykiatri selittämässä miten suljetulle tarkoitettuja potilaita ei ole varaa pitää siellä vaan on säästötoimien takia laskettu vapaalle.
Typerät vasemmistolaiset. Rekisteröikää ihmeessä ne haluamanne nimet ja nimimerkit, niin ei kukaan muu pysty niitä käyttämään.
Jos ette osaa rekisteröidä, niin älkää enää viitsikö itkeä niitä vasemmistoämmien itkujanne täällä lisää.