Maksaako S-liike keskustan tyhjäsätä kiinteistöstä,

kiinteistöveroa? Me tavalliset pulliaiset nousevin hinnoin.

Voisko joku rehellinen ja tietävä vastata. Vuosia mennyt,ainakin kymmenen.
5275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikö yhtään rehellistä päättäjää Mäntsälästä löydy?

Äänestä

Mistä olet saanut päähäsi, että tätä suoli-palstaa lukisi joku päättäjistä, missään kunnassa. Ja sen ettei joku maksaisi kiinteistöveroa.

Äänestä

Huonosti tunnetaan kepun konsteja ja vielä huonommin Mäntsälän kuntaa!

Äänestä

Siis, s-liike ei maksa tyhjästä kiinteistöstään kiinteistöveroa!!!

Jos olisi,niin pian olisi saatu vastaus.

Äänestä

Kiinteistöverot julkisiksi, niin voisi vertailla, etenkin maatalouden harjoittajien ja ikääntyvien kiinteistö arvoon.???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kepulainen verotoimi kirjoitti:

kiinteistöveroa? Me tavalliset pulliaiset nousevin hinnoin.

Voisko joku rehellinen ja tietävä vastata. Vuosia mennyt,ainakin kymmenen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu