Eniten kannatustaan on menettänyt päähallituspuolue sosialidemokraatit. Sen kannatus on pudonnut 2,6 prosenttiyksikköä 29,7 prosenttiin.
http://www.tv2.no/nyheter/politisk/roedt-er-tre-ganger-saa-store-som-sv-3845893.html
http://www.tv2.no/nyheter/politisk/roedt-er-tre-ganger-saa-store-som-sv-3845893.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja Ruotsissa näyttää siltä, että demareiden kannatuksen nousu on pysähtynyt .
Kyllä ruotsissa demarit tulee voittamaan seuraavat vaalit, moderaatit eilikä yhtä kun kokoomus suomessa, niin heillä ei ole mitään ihmisarvoa, vaikka ne puhuu, että kaikkia on saman arvosia, mutta missä asiassa, ei ainakaan syömisessä, siinä on kun yöllä ja päivällä eroa, montako KOKOOMUSLAISTA on ollu leipäjonossa kysyn vaan ne roistot? he ei tiedä mikä on IHMINEN jos köyhyys rehottaa suomessakin 750000 ja ylikin, niin ei voi sanoa että kaikki on saman arvoisia,
Erona on, että Norjan Kokoomusta ei johda väärentäjä.
Edetään, niin Norja myy kohta öljykenttänsä halvalla ulkomaille...
Demareiden politiikalla ei tulla pärjäämään. Julkisia menoja on vähennettävä tavlla tai toisella, esim. tietotekniikan käytön kehittämisen myötä.