Mielestäni miehen tappelu-ura kaksijakoinen.
Vaikka aluss aoli dominoiva niin takkuili hieman joissakin matseissa hieman.
Hävisi mm kaksi kertaa Mark Janssensille.
Keskivaiheil uraa keskittyi enemmän pelaamiseen ja olkapäävamma esti myös tappelemisen.
Simon ei ollu pöllömpi pelaaja vaan hyvällä prosentilla heilutti maaliverkkoja(ei tarvinnu montaa laukausta edes) , runttasi voimalla ja tahdolla kiekot pörsään eikän niinkään tekniikan ja älyn kautta, mutta silti Simonin pelikäsitys mm ei ollut ollenkaan hullumpi.
Pelasi rumaa aika-ajoin ja sai pelikieltoja.
Mm myöhemmällä urallaan oli jo aika vaarallinenkin pelaaja kaukalossa.
Tappelukorttiin silmäys paljastaa totuuden että Simon otteli myös kakkos ja kolmospoliiseja vastaan aika usein eri joukkueista joten tappelukortti ei ole aivan paraskaan.
Simonin arvokkaimmat voitot tuli Domista, Probertista ja Raysta.
Heikommat hetket oli Laraqueta, Parkeria, Keith Primeauta, McCarthya ja Downeya vastaan.
Tasapelit Boogaardia ja Orria vastaan oli ok tuloksia.
Kaksi matsia Colton Orria vastaan jotka oli lyhyitä ja mielenkiintoisia tuomittavaksi.
Top20 tappelija kautta aikain varmuudella mutta en oikein ymmärrä joitain tyyppejä jotka rankkaa Simoniin Top10;iin kautta aikain.
Chris Simon-yliarvostettu???
Juha8222222
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253