Kataisen hallitukselle lähtöpassit

jo yli 6000 nimeä osoitteessa
955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Allekirjoitin juuri adressin omalta osaltani.

Äänestä
  • Levittäkää tietoa myös muualle,niin saatte nimiä.

    Äänestä

  • aaadddrrreeeeesssssi kirjoitti:

    Levittäkää tietoa myös muualle,niin saatte nimiä.

    Aku Ankka taitaa olla jo?

    Äänestä

  • Hyvä asia. Siihen laitan nimeni heti.

    Äänestä

  • täällä.

    Äänestä

Ryhtykää kapinaan laillista hallitusta vastaan. Kuuden tuhannen miehen ja naisen armeijalla saatte varmasti hallituksen nurin ja sitten muodostatte uuden hallituksen. Näin se käy, turha empiä. Tuollaiset adressit on tarpeellisia, mutta ne ei riitä. Tarttukaa aseisiin ja käykää riistäjää päin. Itsekin osallistuisin, mutta on nyt niin paljon muuta puuhaa, etten ehdi. Mutta intomieltä voitokkaaseen kapinaanne toki teille toivotan.

Äänestä

Urpilainen riittäisi kun poistuisi takavasemmalle.
Mutta miten kapinaan sosialisteja vastaan. ?
Arhinmäen voisi viedä mennessään timbuktuun

Äänestä
  • "Mutta miten kapinaan sosialisteja vastaan. ?"

    Unohda se kapinahomma sitten. Keskity vain adresseihin. Unohtakaa muutenkin se kapinahanke, kun osa noista kuusistatuhansista Mummo Ankoista ja Hessu Hopoista ei ole edes keskenään sen vertaa samaa mieltä, että kykenisivät päättämään, mitä vastaan kapinoitaisiin.

    Laitoin muuten siihen adressiin naapurini nimen. Kyllä se ymmärtää, sillä on hyvä huumorintaju. Ja takamus.

    Äänestä

Pääsiskö liukkaille ?

Saat sitten minunkin nimen laittaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Katso Adressit.com kirjoitti:

jo yli 6000 nimeä osoitteessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu