Oletteko samaa mieltä kanssani että,ensin työ, sitten leikki?
Ensin työ, sitten leikki
kjghigui
4271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Juu kuhan perjantaille jaksaa nii sitten taas leikitään :)
Niin sitä luullaan mutta kuitenkin työ pitää olla sellaista että siinä voi käyttää luovaa kykyä ja olla siten haasteellista ja mielekästä.
Hyvin monet tutkimukset ovat osoittaneet sen, että jopa pienet erät tehden vaikka ompelimossa siten,että välillä noustaan koneelta pois tuotaa enenmän kuin tekeminen saaviin koko ajan. ihmiset ovat siten terveenpiä ja tuottavat siten yritykselle paremmin.
Työlainsäädännössä työsuojeluohjeissa on myös nämä seikat huomioitu ja siten hyvinvointi pitää turvata siten työoloissa.
On aivan selvää kuitenkin jos ollaan vaan tekevinään työtä, niin silloin voidaan ajatella myös että ollaan maksavinaan palkaa siitä varmaan oli kyse.
Eikös se ole itsestään selvyys:)
On useinkin tilanteita joissa ensin pitää tehdä piitkä ihana leikki ja vasta sen jälkeen kunnon työt ;)