Ehkä vanhusten hoidon voisi ajatella vanhusten avustamiseksi.Silloin jotkin pääluvut eivät olisi niin merkittävässä asemassa.Joskus tarve on enemmän joskus vähemmän.Eri asia on fyysisesti vammaiset joilla on puutteellinen liikunta-ja toimintakyky.Kun kaikki toimii rotaatiolla eli henkiökunta vaihtuu koko ajan pitäisi olla myös käytäntöihin perehdyttäjiä.Käytävälle ihmettelejiöitä ei kaivata!!
Vanhusten
avustaminen
2<50
0Äänestä
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitä eroa?
Annetaan minimilukumäärä "hoitajaa vanhusta kohden" jolloin se muodostuu maksimiksi (RKP:n mukaan), vai ei anneta mitään lukua, jolloin ei muodostu minkään valtakunnan maksimiakaan?
Raha raha raha, millään muulla ei ole väliä tässä HYVINVOIHKIMISYHTEISKUNNASSA. Jos laki mahdollistas, niin vahukset työnnettäs suoraan hautaan ja syntyis miljoonien säästöt, jotka maan viisaat älyt tuhlaisivat johonkin järjettömiin hankkeisiin.
Joka 4 suomen skole/lastentarha on HOMEESSA. Sairaalat ei pärjää paremmin. Ne RAHAT jotka oli varattu aikoinaan on kadonneet moneen kertaa moneen taskuun saati lautakasoihin.