Kokoomuslainen taas kiinni rikoksesta

http://www.lansivayla.fi/artikkeli/120036-kirkkonummen-timo-haapaniemesta-tutkintapyynto

Lain ja järjestyksen puolue.

Mutta ei koske talousrikollisuutta, niitä tuon puolueen "ihmiset" tehtailevat ja suorastaan ihailevat.
458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuo näyttääkin kuin joltain mafiosolta, sliipattu rotta, mitä ihmeen porukkaa Kirkkonummella on kuin tuollaisen päästävät kaupunkinsa johtoon? Millainen johtaja, sellainen porukka?

Äänestä

Olipa sian näkönen vapaamuurari

Äänestä

Hah ! Kokoomuslainen natsisika-poliitikko saa raiskata vaikka pikkulapsia, niin Suomen oikeuslaitos ei tuomiota anna. Onhan tämä nähty jo ihan kaikissa kokoomsjohtajien tekemissä rikoksissa. Moninkertainen asiakirjaväärentäjäkin valittiin pääministeriksi, vaikka perustuslaki edellyttää ministeriltä ehdottomasti täysin rikoksista vapaata taustaa.

Äänestä
  • Täysin totta, Katainen ei saisi olla pääministeri jos lain edellytykset pitäisi täyttyä.

    Samoin on kuseniinan kohdalla..Huijari, ei saisi olla virassaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


louskuposki kirjoitti:

http://www.lansivayla.fi/artikkeli/120036-kirkkonummen-timo-haapaniemesta-tutkintapyynto

Lain ja järjestyksen puolue.

Mutta ei koske talousrikollisuutta, niitä tuon puolueen "ihmiset" tehtailevat ja suorastaan ihailevat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu