Osaako joku kertoa voiko masturboinnin avulla ylläpitää parempaa mieskuntoa...?
Mieskunto ja masturbointi...
Gaius2
131037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
JUMPPA ON AINA HYVÄ KEINO PITÄÄ ELIMET KUNNOSSA
ok...täytynee testata kuukauden verran ja katsoo onko vaikutusta :)
...olen nyt jonkin aikaa masturboinnut kokeeksi...ja ehkä sillä joku vaikutus voi olla parempan erektioon...lopetan aina masturboinnin vähän enne laukeamista. Varmaan joku apuväline voisi olla avuksi...keinovagina ehkä.
Anna mällin lentää. Säännöllinen runkkaaminen pienentää eturauhassyövän riskiä. Seisokki ongelmat ovat muuten yksi sydän,- ja verisuoni tautien ensioireista.
...hankin vasta vähän laadukkaamman keinovaginan....sillä ainakin saa tehtyä miellyttäviä erektioharjoituksia :)
No minä ainakin olen tyydyttänyt itseäni koko ikäni ja seisokki on varma Naisen kanssakin,, mutta pitäähän se ajatuskin olla siinä mukana, jo ei haluta niin ei se seisokkaan eikä sen silloin tarviikkaan
Kyllä ja ei. Masturbointi niin, ettei tule orgasmia/siemensyöksyä varmasti lisää haluja ja miehisyyttä (.mm. testosteronitasot kohoavat joksikin aikaa).. Jos penistä myös pyrkii pitämään kivikovana mahdollisimman pitkään masturboidessa, sen luulisi myös edesauttaa myöhemminkin peniksen kovettumista.
Liika, ja liian voimakas masturbointi taas tappavat libidon, sekä peniksen kosketusherkkyyden.
...tietysti kohtuus kaikessa :)...vaikkakin naisystävä on välillä ihmetellyt miten pystyn kiihottumaan niin helposti.
Itse runkkaan joka päivä ja sillon kun en runkkaa niin oloni on huono melkeimpä kuin krapulassa olisi eli luultavasti kannattaa runkata säännöllisesti ellei löydy kunnon seksi kumppania ;) Ja ihan vähän aikaa sitten luin iltasanomien sivuilta että jos ei harrasta minkäänlaista seksuaalisuus juttua niin voi seota vintti ja siellä sanottiin että runkkaaminen auttaa hyvin siihen ettei vintti sekoa :)
...osa naisista ei haluu tietää saati sitten nähdä että hänen miehensä tai miesystävänsä masturboi joskus...vaikkakin haluavat katsella kovaa erektioita.
nyt olen käyttänyt keinovaginaa lähes päivittäin apuna masturboinnissa ja lopetan vähän ennen siemensyösyä...naisystävän kanssa suudellessa tai häntä riisuessa kaluni seisoo heti ja yhdynnässä siemensyöksyn saaminen kestää kauemmin...
Tavallinen masturointi tuskin hirveästi pidentää mieskestoa. Tekovaginalla on kuintekin saatu hyviä tuloksia, sen simuloidessa enempi oikeaa yhdyntä.
Fleshligt STU on tehty nimenomaan pidentämään mieskuntoa. Lisää voit lukea täältä:
http://tyydytys.org/fleshlight-tekopillujen-kuningatar/
Ahkeralla masturboinnilla varmistat sen, että veijari ei pääse juhlakuntoon tosi paikan edessä, koska on saanut jo omaa namia yllin kyllin.