Mustaihoiset ovat pian maailmanmestareita ja olympiavoittajia lajissa kuin lajissa! Nyrkkeily, koripallo ja jalkapallo ovat jo tuttuja heikäläisten lajeja, ja Tiger Woods on edelläkävijä golfissa, Hamilton formuloissa, viiden tonnin olympiajuoksussa lähes kaikki ovat mustia, lyhyiden matkojen juoksuissa ei juuri valkoisia näe ja keihäänheittoonkin ovat mustat nouseet finaaliin. Onpa jo nähty musta mies jääkiekkoilijanakin.
Parinkymmenen vuoden päästä mustat ovat vallanneet kaikki lajit, myös talvilajit, koska musta rotu nyt vain on fyysisesti ylivoimainen muihin rotuihin nähden. Nyt puuttuu enää valmennusta ja innostusta vallata muut perinteisesti valkoisten hallitsemat lajit, mutta kun nämä asiat saadaan kuntoon, nähdään Suomen edustajana musta mäkihyppääjä tai hiihtäjä.
Parinkymmenen vuoden päästä mustat ovat vallanneet kaikki lajit, myös talvilajit, koska musta rotu nyt vain on fyysisesti ylivoimainen muihin rotuihin nähden. Nyt puuttuu enää valmennusta ja innostusta vallata muut perinteisesti valkoisten hallitsemat lajit, mutta kun nämä asiat saadaan kuntoon, nähdään Suomen edustajana musta mäkihyppääjä tai hiihtäjä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
On ollut niin ilahduttavaa katsoa näitä komeita nuoria miehiä, jotka ovat hallinneet näitäkin kisoja. Sata vuotta sitten afrikkalaista alkuperää olevia ei ollut usein edes kilpailuissa mukana, joten eurooppalaisperäiset veivät kaikki mitalit.
Miten tämä nyt liittyy politiikkaan, niin pitäisi meidän perussuomalaisessa puolueessa edes huomioida kaikki maahanmuuttajat ja heidän merkityksensä tämän maan hyvinvoinnin rakentamisessa.
Niin tuli komea ja nuori afrobermudalainen poika ja vei kullan takametsien ja viikinkien keihäsmiehiltä. Hienoa!
Todella fantastista se oli, onnittelut sinnekin! Mielestäni näitä kultamitaleja voidaan vallan hyvin jakaa vähän joka puolelle maailmaa.
Toki me olemme niin onnellisia myös Ruuskasen pronssista. Kyllä hänkin on meidän kansallissankari, ja oikein komea mies vielä kaiken lisäksi.
Pronssimitalisti Ruuskanen kääriyti Suomenlippuun. Onko persujen bulvaani Suomalisuuden Liitto muistanut jo v..lla asiasta??
Eihän se nyt mikään kumma ole, jos mustat jaksavat juosta lujaa, hyppiä korkealle ja heitellä kauas mitä tahansa.
Viidakoissa on aina juostu jotain karkuun henkensä edestä, hypitty esteitten yli ja roikuttu käsillä ja jaloilla puista.
Ei siitä niin kauan ole, mustat vain ovat vielä niin luonnonläheisiä !
Siitä on tosi vähän aikaa, kun persut putos puusta....
hööö... onko ne muka jo pudonneet puusta? ainakin tämän palstan kirjoitusten mukaan napanuora puuhun ei ole kyllä taatusti vieläkään katkennut....
Ja vielä pääsin näkemään, kun komea ugandalainen nuori mies voitti maratoonin, aivan fantastista. Eipä urheiluohjelma voisi parempaa ollakaan.
Mutta mutta samalla tulee mieleeni, että mistä ihmeestä johtuu kun persussuomalainen puolue ei näytä olevan ollenkaan kiinnostunut urheilupolitiikasta? Mitä perussuomalaiset ovat tehneet maratonjuoksun hyväksi Suomessa? Ainakaan Soini ei ole juossut maratoonia eikä se taida häntä sen enempää kiinnostaakaan. Hyvä kun hän pääsee muutamat portaat ylös nousemaan, jos ei ole hissiä käytössä.
Voitaisiinko me saada Suomeenkin ugandalaisia, kenialaisia tai etiopialaisia maratoonareita edustamaan Suomea arvokilpailuissa?
Suomalaiset ovat degeneroituneita, ylipainoisia, laiskoja ja viinan pilaamia sekä tietysti henkisesti heikkoja tässä kovassa maailmassa. Ja miksi näin?
Suomi oli 70 vuotta suljettu maa, ei tänne tullut ketään. Naitiin jatkuvasti naapuritalosta tuloksena sirpalegeenisten, skitsofreenisten ja kuusivarpaisten kyliä. Sitten tuli ns. hyvinvointiyhteiskunta ja kaupungistuminen. Ei tarvinnut ponnistella, opiskella eikä uhrautua minkään edessä. Kaikki tuli lopulta kuin Manulle illallinen. Kansa vetäytyi sohville katsomaan soopaa TV:sta, olutta ja makkaraa meni entistä enemmän. Viinahanat aukesivat entistä helpommin ja yhteiskunta antoi nappulaan humalan hankintaan.
Kuka kuvittelee, että tällainen kansa voittaisi mistään enää mitään? Ehkä soinistien kuvitelmissa voimme tällä menolla olla merkittäviä ihmisiä maailmassa, valittuja. Emme vain ole. Soinistit riekkuvat maahanmuuttoa vastaan, vaikka varmasti tajuavat sen, että omilla eväillä täällä ei kauan eletä. Vai tietävätkö sittenkään?
Voipi olla, että skenaario, jossa ns. iljettävät maahanmuuttajat ottavat henkisen niskalenkin rupukansasta ja ryhtyvät pistämään Suomea terveille raiteille, toteutuu jonakin päivänä. Suomalaiset ovat maansa alkuasukkaita, iniuutteja, jotka tekevät jotakin hauskaa ja hassua viinapalkalla. Sellaisiakin tarvitaan.
Närpiössä ja muissa sipoolaiskylissä on naitu äitejä ja tyttäriä ristiin sukupolvien ajan, että saataisiin varjeltua sitä pyhimmästäkin
pyhimpää tankeroruotsinkieltä, joka ei ole edes oikeaa ruotsia.
Ristiin naimalla ja homostelemalla on saatu aikaiseksi näitä sukurutsattuja vajaaälyisiä, jotka eivät vieläkään tajua asuvansa Suomessa.
Olisi todella suuri helpotus, jos nämä sipoolaistollot lähtisivät onnelaansa, Ruotsiin. Mutta eivät lähde, koska tollot ovat tolloja
sielläkin, ja yleinen halveksunnan kohde.
Veisivät svekotollot Jani Toivolan ja muut homppelot Suomesta mennessään Ruotsiin.
Molempien maiden keskimääräinen älykkyysosamäärä nousisi !
Aivan oikein, ja palstoilla pyörivät RKP- demulepsut joutaisivat samaan kyytiin !
Löytyisikö vaikkapa Somalian merirosvoilta pakolaispaattia, johon voisivat lastautua kuin Nooan arkkiin ikään !
Muistutapa, että mikä Afrikan maa on voittanut jalkapallon maailmanmestaruuden?
Muistutapa itsellesi, montako tummaa poikaa pelaa Euroopan sarjajoukkueissa ja myös eurooppalaisissa maajoukkueissa? Se on iso luku ja pojat ovat hyviä. Brasilian joukkueissahan heitä on ollut jo perinteisesti runsaasti väsestörakenteen vuoksi.
Neekeri on vain tyhmä. Tulee valmiille kun aivo on pieni eivät osa rakentaa elinympäristöän.
Alkukantasuus epämääräiset uskonnot ja alkukantaiset valittajat. Paranus on tässä . Lopettakaa se kriminaali uskonto ja käytös.
... ja, ja Mannerheiminä esiintyy kukkelikuu yöntimo. Mr Marlsakka, heh, heh, buaaH!
Neekeri Mnerheiminä on se ilon pilkhdus suomenrutsalaisille. Ihq Marski.
Persuista tehtävä elokuva kuvataan afrikansarvessa. Hotten-totti papa pum esittää pulleaa isä timoa sutkauttelemassa ja päästelemässä kopsupieruja köyhäin silmille.
Prkl, täähän on yhtä poliittista smalltalkia kuin demareidan palstalla.
Täälläki nämä peruskirjoittajat paskantaa housuun jos maikämanne alkaa
touhuun.
Ei taida maksaa vaivaa, kun porukalla ei vielä eses muniskarva kasva ja
tavaraa ei ole nähtykää muutakuin äidin.
Pikimustat afrikkalaiset tulevat esittämään persurooleja persuSS elokuvassa. Taas saamme nauraa soinistien kustannuksella.