kosto sarja

kosto jaksoja tulee enää 1 jakso ensi sunnuntaina.. osaako kukaan sanoa onko jatkoa tulossa suomeen näytettäväksi.. amerikassa sitä näytetään jo ymmärtääkseni... liian hyvä liian koukuttava.. =)
293008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Just kuule mietin samaa ! Jatkoa tarvis saada ehdottomasti. :) Maikkarilta voisi kysyä voisivatko he tilata tai onko suunnitteilla? Vai tulossa? Se on tosi hyvä sarja! Jos heillä ei ole suunnitelmissa, voiko toinen kanava? Hyvä juoni on aina ohjelman perusta. =)

Äänestä

Luultavasti jatkuu ensi keväänä... riippuen tietty katsojaluvuista täällä. Jenkeissä vasta menossa toinen kausi (päättyy 30.9.), joten viivellähän nuo Suomeen tulevat.

http://www.imdb.com/title/tt1837642/

Mutta varmistakaa asia mtv3lta itse.

Äänestä
  • Ooops, korjaan itse itseäni; toinen kausi siellä vasta alkaa 30.9.2012 eli ei näy Sumessa kuin korkeintaan ensi keväänä tai syksynä.

    Äänestä

  • dfslödlöasd kirjoitti:

    Ooops, korjaan itse itseäni; toinen kausi siellä vasta alkaa 30.9.2012 eli ei näy Sumessa kuin korkeintaan ensi keväänä tai syksynä.

    Ihan takuulla niitä saisi nopeammin tänne. Mikä siellä hidastaa sitä prosessia?? Kauhean pitkään pitää odottaa jos kevät tai seur. syksy. Jos tämä syksy niin olisi hyvä.

    Äänestä

  • huolestunut:) kirjoitti:

    Ihan takuulla niitä saisi nopeammin tänne. Mikä siellä hidastaa sitä prosessia?? Kauhean pitkään pitää odottaa jos kevät tai seur. syksy. Jos tämä syksy niin olisi hyvä.

    Minä ainakin katson, toiv. katsojaluvut ovat hyvät. :D

    Äänestä

  • huolestunut:) kirjoitti:

    Minä ainakin katson, toiv. katsojaluvut ovat hyvät. :D

    Ei muuta kuin ottamaan yhteyttä maikkariin ja toivetta etiäpäin :)

    Äänestä

mihin voisin maikkarille lähettää kysymeksen tosta kosto sarjasta, muutakun palautteen kautta, josta he ei tuu vastaan.. ? kiitos

Äänestä
  • jaa-a, itse ihmettelin samaa... sekavat ja sotkussa ovat nämä maikkarin nettisivut, ei mitään tolkkua. lopulta päädyin antamaan kosto-sivun kautta palautetta palautenamiskaa napauttamalla. muuta keinoa ei tuntunut olevan.

    Äänestä

Lehdessä luki että sarja jatkuu kakkoskauden jaksoilla todennäköisesti ensi keväänä.

Äänestä

Olipas jännä tämä viimeinen osa, huh. Jätti jotenkin jännitykseen. :) Uusia jaksoja odotellessa, toivottavasti jatkuu.

Äänestä

Toivottavasti Kosto ei ole niitä sarjoja, jotka vaan jatkuu ja jatkuu ja kenties lopetetaan kesken (kuten esim. Flashforward).
Mun mielestä juoni vähän lässähtää, jos sarja jatkuu liian pitkään. Kosto olis saanut loppua jo tänään ja päättyä onnellisesti.

Äänestä
  • Kyllä sitä jaksaa katsoa vaikka tulisi pitkään. Lost tuli puolestaan liian pitkään.

    Äänestä

  • Upeeta ! Ensi sunnuntaina jatkuu :)

    Äänestä

Minkä ikäinen olet? Kirjoituksesi viittaa kymmenvuotiaan kielenkäyttöön, mutta tuo sarja on varmaankin kielletty alle 15-vuotiailta. Nikki ei kerro mitään, siihen voi kirjoittaa mitä tahansa.

Välimerkkien käyttöä opetetaan varmastikin viimeistään 5. luokalla, todennäköisesti aiemminkin.

Äänestä
  • "mihin voisin maikkarille lähettää kysymeksen tosta kosto sarjasta, muutakun palautteen kautta, josta he ei tuu vastaan.. ? kiitos "
    (liinu 90 14.8.2012 18:42)

    I rest my case.

    Äänestä

  • Ohoh! Miksi takerrut kielioppiin? Naurettavinta( huvittavinta) on kommentoida kieliopillsia seikkoja viesteissä. Ja kenelle kommentoit?

    Sarja on kielletty käsittääkseni alle 16v , mutta tiedän lähipiiristä että nuoremmatkin katsovat. Katsovat koko perheen kanssa ja se on kai sallittua jos vanhemmat katsovat kanssa.

    Äänestä

  • O'Sheet kirjoitti:

    "mihin voisin maikkarille lähettää kysymeksen tosta kosto sarjasta, muutakun palautteen kautta, josta he ei tuu vastaan.. ? kiitos "
    (liinu 90 14.8.2012 18:42)

    I rest my case.

    kosto on kielletty alle 12vuotiailta

    Äänestä

Milloin on Koston viimeinen osa? Eilen alkoi tuntua, että loppu alkaa olla lähellä kun kirjailija tietää liikaa. Emilyn ja Amandan kumpi on kumpi? Mutta jännittävää seurata.

Äänestä

11 jaksoa vielä jäljellä.

Äänestä

Kosto on kyllä sellainen ohjelma, johon olen täysin koukussa. Loistavaa oli taas eilen kun kyseinen ohjelma alkoi, vaikka itse olenkin kyseiset jaksot 3. Kaudelta nähnyt siihen asti missä jenkeissä mennään, sillä enhän sarjan suurena fanina millään olisi jaksanut odotaa näin kauaa, että kyseistä sarjaa suomessa aletaan näyttämään:)

Äänestä
  • Kosto uudet jaksot ovat alkaneet. Mutta Awa kanavalla. Voi kun meni ohi, mutta kai voi katsoa netistä?

    Äänestä

  • kosto jatkuu kirjoitti:

    Kosto uudet jaksot ovat alkaneet. Mutta Awa kanavalla. Voi kun meni ohi, mutta kai voi katsoa netistä?

    Onneksi tuli uusintana eilen ja tallensin ja äsken katsoin. Hyvä muistaa, et sama jakso tulee awalta uusintana klo 23 maanantaisin, jos sunnuntain jakso menee ohi.

    Äänestä

Katsomosta näkee ihan tekstitysten kera :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liina 90 kirjoitti:

kosto jaksoja tulee enää 1 jakso ensi sunnuntaina.. osaako kukaan sanoa onko jatkoa tulossa suomeen näytettäväksi.. amerikassa sitä näytetään jo ymmärtääkseni... liian hyvä liian koukuttava.. =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu