Kuoliko olympialaisissa miljoona ihmistä?

Miljoonakuolo?

Jouko Piho ja muutamat muut jenkkiläisiltä nettisivuilta oppinsa ottaneet juutalaisvastaiset salaliittoteoreetikot olivat melko varmoja siitä, että olympialaisten aikana räjäytetään Lontoossa ydinpommi. Eivät ihan täysin varmoja, mutta melko varmoja.

Big Ben-kellotorinikin piti ihan varmasti sortua, koska amerikkalaiset salaliittoteoreetikot niin ennustivat Illuminaatti-pelikorttien pohjalta. No, sortuiko Big Ben? Räjähtikö ydinpommi? HUHUU, SALALIITTOTEOREETIKOT!

18

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksei kukaan

      vastaa?

      • no sen takia

        ei kukaan vastannut kun kuolleisuus teki niin ammottavan reiän käyttäjäkuntaan että kului jonkin aikaa ennen kuin laitimmaiset ennättivät tietokoneidensa ääreen.


    • Ymmärrä totuus!

      Kyllä miljoona kuoli ja Big Benin torni (Big Ben on sen kellon nimi, ei tornin) sortui. Se, ettei ihmisille kerrota johtuu Darwinistien salaliitosta!

      • etkös tienny?

        Onhan se kerrottu, että Big Benin tornin tilalla on nyt Elizabeth Tower.


    • Huom!

      -Aivan varmasti kaikki tuo tapahtui..mutta ei näkyvästi vaan näkymättömässä henkimaailmassa joten se on totta.

      Jotakuinkin tuollaisen selityksen antoi vuosia sitten eräs "profeetta" kun häneltä tiukattiin miksi ei mitään tapahtunut vaikka asian piti olla varmaakin varmempi Jumalan rangaistus.

      Tuollaisella vastauksella noustiin jo kieroilujen mestarien, eli ns.profeettojen arvoasteikon top-ten:iin.

    • C

      Eikun pitää ymmärtää, että uskovien esirukoukset estivät tämänkin katastrofin, kuten jokaikinen kerta, kun joku on ennustellut väärin.

      Tai sitten Jouko Piho levittelee sivuillaan valheita (mutta hänhän painottaa, että vastuu on lukijalla, eikä mikään nyt ihan ehdottomasti mene niin, mutta silti meidän pitää häneen jostain helsvetin syystä luottaa.)

      • Aivan..

        Tuohan on vakioselitys mikäli jotain "profetoitua" ei tapahdu, ja sillä onkin hyvä luikkia vastuuta pakoon kuin rotta koloonsa.
        Itseasiassa se on hyvinkin tehokas keino jos joutuu selittämään valehtelujaan toisille uskovaisille, mutta ei-uskovaiset sillä saadaan karkotettua vain entistä kauemmaksi uskovaisista.


    • Kääntäjä81
    • Iskua Lontoossa ei esitetty varmana, vaan asiasta oli vain keskustelua netissä.

      Minäkin kirjoitin etukäteen, että en tiedä, tuleeko tuollainen isku tapahtumaan.

      Eli aloittajan väite siitä, että minä olisin ollut melko varma Lontoon Olympialaisten aikaisesta terrori-iskusta, ei pidä paikkaansa.

      Minä en ollut varma. Minulla ei ollut mitään tietoa siitä, tapahtuuko jotakin. Referoin vain nettikeskustelua.

      Mutta tätähän tämä on. Sanomisiani vääristellään jatkuvasti.

      • Niinkö?

        Netissä myös keskustellaan onko piho mielisairas rotta joka kieroilee kieroilemisesta päästyään, ja vuosikymmenien kokemus povarin ammatista on opettanut vierittämään syyt mutkan kautta toisten povareiden kannettaviksi sekä erityisesti lukijoille.
        Minkaanlaista katumusta tai anteeksipyyntöä ei piho ole milloinkaan osoittanut, sillä niin paatuneeksi on mieli muuttunut ettei edes pienintäkään synnintuntoa ole havaittavissa.


      • C

        Mistä sinä sitten tiedät mitään? Netissä kirjoitellaan vaikka mitä, miten sinä päätät, mitä SINÄ julkaiset OMILLA SIVUILLASI? Kai sinulla nyt jotain epäilystä oli, että todennäköisesti näin käy? Vai onko sinulla tapana levitellä perättömiä huhuja, joihin et itsekään usko?


      • juuri niin.
        C kirjoitti:

        Mistä sinä sitten tiedät mitään? Netissä kirjoitellaan vaikka mitä, miten sinä päätät, mitä SINÄ julkaiset OMILLA SIVUILLASI? Kai sinulla nyt jotain epäilystä oli, että todennäköisesti näin käy? Vai onko sinulla tapana levitellä perättömiä huhuja, joihin et itsekään usko?

        Piho syyttää toisia vääristelystä ja perättömien huhujen levittämisestä, mutta syyllistyy niihin itse enemmän.
        Juuri tuolla tavalla menettelee se joka on isästä perkeleestä, ja isänsä himoja tahtoo noudattaa. Totuudessa se ei voi pysyä!


    • KAIKILLE

      Joko olisi aika lopettaa uskominen kaikenlaisiin ennustelijoihin ja varsinkin ns. profetoimisiin? Niitä kirjoittelevat mieleltään sairaat ihmiset, joten kaikenlainen niiden huomioiminen vain lisää vettä heidän tyhjään 'myllyynsä'!

    • speku laatio

      Operaatio ilmeisesti peruttiin lukuunottamatta kierrätyskeskuksen laajaa paloa. Syynä todennäköisesti tietojen vuotaminen internettiin. Voidaan myös spekuloida pandemian mahdollisuudella. Todettujen tautitapausten ajankohta riippuu p_illujen toimesta ihmisjoukkoon levitetyn viruksien itämisajasta. Signing out.

    • Pouko Jiho

      "Mutta tätähän tämä on. Sanomisiani vääristellään jatkuvasti"

      Minkähän ihmeen takia? Kai sulla on profetia siitäkin...

    • 9

      Voi hyvänen aika jättäkää nyt mies rauhaan.

      Saahan sitä omille sivuilleen postata mitä haluaa. Luulen, että Piho vain ilmoittelee, että tälläistä juttua on liikkeellä - saa nähdä, tuleeko tapahtumaan,mutta jos tapahtuu niin sittenmpä tiedetään että se ja se profetia oli totta. Eihän hän siellä sano että se on täysin varmaa ja totta jne.

      Ymmärtääkseni Piho vain vain kerää sivuileen erilaisia juttuja, tuo ihmisten tietoisuuteen että tälläistäkin on puhuttu. Oma asia, omalla vastuulla on sitten se, uskooko niihin vai ei.

      Ihmiset haluaa vain pilkata pilkkaamasta päästyään.

    • oljenkorteen kii!!!

      http://www.london2012.com/paralympics/sports/

      Paralympialaisetpa on vielä käymättä 29.8.-9.9.2012 Lontoossa.

      Tosiprofeetoille tilaisuus takertua oljenkorteen!

      Itse paralympialaisissa eräillekin suuria mahdollisuuksia suorittaa ns. ihmeparannuksia.

      • Juu..

        Tosiprofeetat tarttuu viimeiseenkin oljenkorteen..tai laukaisunaruun.., sillä periksi ei kannata antaa. Voihan tuohon lisätä vielä kymmenenpäivän liukuma-ajan -jarmo- tyyliosesti, ja jos ei pergele vieköön vielä sekään riitä, niin väittää että uskovaisten VÄKEVÄT RUKOUKSET esti terrori-iskun taas kerran, tai todeta että kyllä kaikki tapahtui, mutta henkimaailmassa. Se vain näkyy myöhemmässä vaiheessa käytännöntasolla.
        -Tässähän alkaa kohta oppia...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      216
      1470
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1286
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      4
      1118
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      17
      1086
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      938
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      910
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      65
      880
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      850
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      788
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      780
    Aihe