RIKKAIMMAT MUSLIMAAT EIVÄT OLE VELKALUOKITUKSESSA AAA MAITA!
Miksi öljystä ja kaasusta rikkaat muslimaat eivät ole AAA maita!!!!!
HE HALUAA BULVAANIEN JA SIJOITTAJIEN KAUTTA ANTAA VELKAA JA VELKA ORJUUTTAA EI ISLAMIN USKOISET MAAT!
Miksi öljystä ja kaasusta rikkaat muslimaat eivät ole AAA maita!!!!!
HE HALUAA BULVAANIEN JA SIJOITTAJIEN KAUTTA ANTAA VELKAA JA VELKA ORJUUTTAA EI ISLAMIN USKOISET MAAT!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Viikon uutinen! Joko teillä alkoi hälytys kellot soimaan?
Ne eivät ole demokratioita.
Maailmassa ei ole "demokraattista muslimimaata" tai islaminuskoista maata jossa kaikilla ihmisillä on samanlaiset ihmisoikeudet!
Miten ihmeessä he eivät saa talouttaan kuntoon, ota hirveesti lainaa, vaikka ovat maailman rikkaimpien maiden joukossa, kun katsoo maiden luonnonvaroja!
Eikö rikkaimilla öljymailla ja rikkailla muslimivaltioilla ole mahdollisus päästä AAA velkamaiden eli eliitti maiden joukkoon?
Valtionvelan tai velan ottamisessa ei pitäisi koskaan olla mitään kehuttavaa!
Nyt porvari sini-punahallitus ja kokoomus kehuu että olemme AAA velkaluokituksen maa???
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luottoluokitus
Luottoluokitus on arvio velallisen, esimerkiksi valtioiden, kuntien tai yritysten, kykyä selviytyä taloudellisista velvoitteistaan, ts. luokittaja pyrkii ilmoittamaan suhteellisen todennäköisyyden, joka yrityksellä on joutua maksukyvyttömyystilaan.
Luottoluokitus voi vaikuttaa yrityksen lainaaman rahan hintaan riippuen luotonantajien ja velallisen välisestä suhteesta ja informaation määrästä. Yleensä saman luokittajan heikompi luokitus edellyttäisi korkeampaa korkoa kuin parempi luokitus.
Luottoluokitus voi olla julkinen tai ei-julkinen. Julkinen luottoluokitus palvelee yleensä velallisen tai velkakirjojen liikkeeseenlaskijoiden tarpeita helpottamalla velkakirjojen vertailukelpoisuutta sekä tarjoamalla luottokelpoisuuden seurannan laajalle sijoittavalle yleisölle. Julkinen luokitus on tarkoitettu sijoituspäätösten taustainformaatioksi. Julkisia luokituksia käytetään usein rahoitussopimusten ja rahoitusalan vakioehdoissa ja myös lainsäädännössä. Tavallisessa kielenkäytössä luottoluokituksella tarkoitetaan usein yleisölle annettavia julkisia luottoluokituksia. Julkinen luottoluokitus on vain suuremmilla yrityksillä, pienempien luottokelpoisuus arvioidaan erikseen kunkin lainanantajan toimesta. Kannattavuus, nettovelkaantumisaste ja omavaraisuusaste korreloivat luottoriskin kanssa.
Ei-julkinen luottoluokitus palvelee tavallisesti yksittäisen tai useamman yksittäisen luotonantajan tarvetta hankkia lisäinformaatiota velallisista ja velkakirjoista. Luottoluokitus ja seuranta voidaan tilata erikoistuneelta luokitusyhtiöltä, mutta esimerkiksi pankeilla on usein käytössään sisäinen luottoluokitusjärjestelmä oman luotonannon tarpeita varten.
Hups keikaa taitaa muslimiveljeskunta pyörittää tätäkin arvioitsijaa......
http://fi.wikipedia.org/wiki/Standard_&_Poor's
Koska tämä Wikipedian sivu on päivitetty?
Kartan mukaan Saudi-Arabia olisi AAA maa?
http://en.wikipedia.org/wiki/File:World_countries_Standard_&_Poor's_ratings.svg
http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_&_Poor's
Muslimit eivät joissain maissa ota lainaista korkoa toisilta muslimeilta!
Muilta kylläkin, ja näissä valtioissa tämä kurjistaa ja hidastaa muiden kuin muslimien väestönkasvua.
Innoituksen muslimit ovat saaneet tähän.... "korottoman lainan myöntämiseen vain muslimeille" ehkä koraanista, joka on kirjoitettu vasta noin 600-luvulla.
Raamattu (VT ja UT) joka on paljon vanhempi kirja kertoo myös koron ottamisen ja suoranaisen koronkiskonnan olevan jopa syntiä. Syntiä josta juutalaisten ja kristittyjen pitää / pitäisi tehdä parannus ja heti !
Miksi ei rikkaat muslimi maat ei auta omia muslimivaltioita vaan meidän kristittyjen pitää niitä auttaa kumminkin nämä muslimimaat on 10 kertaa rikkaampia kuin EU.
Joku mättää tässäkin hommassa ja min usta pitäisi Yk puuttua siihen asiaan ja määrätä nämä rikkaat valtiot maksumiehiksi.
Meillä on ydinaseet milä Kuittaamme velat muslimuksille
Saudi Arabia on toiminut omastakin mielestään aivan oikealla lainmukaisella tavalla suhteessa muihin arabivaltioihin. Ja niin se todellakin on että aidoilla korkeaarvoisilla Sheikki hallitsijasuvuilla on aina ollut varallisuutta hallussaan, ja he ovat osanneet myös käyttää oikealla tavalla hallussaan olevaa kapitaalia, myös alempi arvoisten arabikansojen hyödyksi.