KUKA ON FUCTA?

kysyjä000

HEI!

Olisiko kellään teistä tietoa kuka tämä salaperäinen fucta on? On kuulemma porilaisten joku johtaja. Onko joku jääkiekko vaikuttaja kun monet hänestä puhuvat mutta kukaan ei tunnu tietävän enempää? Kertokaa jos joku tietää.
Kiitos jo etukäteen.

3

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FPS:n kannattaja

      no eipä hirveästi tietoa ole mutta todellakin on porilaisten johtaja eli johtaa porilaisia.Asustelee kuulemma vaatimattomasti jossain puumajassa ja on aina korpin nahka viitta päällä ja variksen luu kruunu päässä. niin ja kuulemma aina heppi tanassa. On ainakin porin jääkiekon suuria vaikuttajia kenties suurin. En muuta tiedä.

      • juha82222

        Fucta korppi kuningas on diktaattori. Hieno mies. Kehuu aina porilaisia. Kysyin kerran häneltä osaakohan kaikki porilaiset ajaa polkupyörällä. Hän vastasi: Rakas ystäväni juha. Kyllä he osaavat jos on apurattaat. Varmasti fucta tiesi itsekkin että eiväthän kaikki porilaiset polkupyörällä osaa ajaa mutta ei halunnut lokata heitä. Kun kysyit mikä fucta on vastaan hän on hieno mies!


    • Pvelski

      ahhahhhahahh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      415
      2649
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      1995
    3. 158
      1541
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      62
      1460
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1396
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1241
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      144
      1032
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1024
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      902
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      882
    Aihe