Törkeää rienaamista YLEltä

YLE:n poteroihinsa jämähtäneet vasemmistolaiset eivät tunnu huomaavan, että Suomen sisällissodan jälkeen on ollut myös toinen maailmansota. Yhteistä sodille oli Neuvostoliiton halu saada Suomi hallintaansa. Harmittaako Suomen kommareita vieläkin, kun Suomi säilytti itsenäisyytensä? No, hyvin on monen takki kääntynyt sitten kuuskytluvun oman edun tavoittelun myötä.
1056
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Reporadio palaa! Tämä Savupirtin Pojan, Lepikon Torpan Suuren Ajattelijan luomus, Reporadio ja sen kekkoslaistet stalinistit palaavat.
    Syöttiläspuolueen Timo Kalli aloitti savustamisen ja sai kun saikin edellisen pääjohtajan savustettua ulos ja nyt kekkos-stalinistit ovat taas vallassa, kuten olivat Reporadion aikaan.
    Syöttiläsmaakunnan Tolliskot iloitsevat suunnattomasti tietysti tämän Tolliskojen Totuuden tulemisesta jälleen valtaan.
    Muistutan sinne Syöttiläs-Tolliskjen suuntaan, että Isäännmaalliset voimat, kokoomuslaiset ja sosialidemokraatit vahvistuttuna Johannes Virolaisella pystyivät heittämään tämän Tolliskojen epäjumalan suosikin Eino S. Revon Ylen johtajan paikalta.
    Mitä Tolliskojen Totuus tähän sanoo? Lisää Pas`kaa naamaa, vai mitä? Muistaako Syöttiläspaskanaamat miten tämä Urho Kekkosen luottomies syrjäytettiin?
    Taitaa Tolliskojen Totuuden Torvet olla yhtä hiljaa kuten ovat Keskustan suuresta vaalirahasotkusta?

    Äänestä

- TÄMÄ ON YLE:N KOMUNISTIEN TOUHUA.

- SUURTA SUOMALAISUUDEN JA SUOMEN PILKKAA.

- EHDOTTOMASTI HENKILÖÄKOHTAISEEN VASTUUSEEN TÄMÄN NÄYTTELIJÄN PESTAAJAN PÄÄTTÄJÄT

Äänestä

Hih hih hoi oioi hiii hippula hoo

Äänestä

YLE pitää kansakuntaa pilkkana.

Halpamaisella tempullaan viestittää että
kansalliset arvot joutavat roskiin - Mannerheim
mukaan lukien.

Eivät suomalaiset tarvitse YLEä.
Mutta YLE tarvitsee suomalaisia veronmaksajia
jatkamaan kaatopaikan ylläpitoa.

YLE on Suomen näkyvin syöpäläispesäke
ja propagandalaitos.

Milloin YLE nostaa punalipun TV tornin huipulle?

(Tällaiseen roskaan tuhlataan veronmaksajien
rahat, ja sitten itketään kun on muka rahapula...
...tällaisia varten on aivan oma lakinsa ja miten
sitä sovelletaan...)

Äänestä

Tähän on tultu kun on ollut 30 vuotta Stasia kannattava presidentti suomessa.
Että syyttäkää äänestäjät vain itseänne, mutta miistakaa samalla se ettei koskaan enää tule STASI demari presidenttiä SUOMEEN siis isänmaammehen, jonka verisillä taisteluilla saimme itsenäiseksi punikeilta...

Äänestä

Ei Yle olisi tehnyt tällaista mokaa, jos rahoitus olisi säilynyt tällä entisellä tavalla.
Marski -rienaus olisi johtanut mahtaviin tv-maksun irtisanomiseen, mutta nyt kun on tulossa tämä pakkovero, herroilla on mahdollisuus toteuttaa mitä mieleen sattuu tulemaan. Nyt voimme vain kiroilla ja manailla Ylen toimintaa, mutta emme voi mitenkään vaikuttaa siihen, kun hallitus pani koko kansan Ylen pakkoliekaan.
Mitä mahtavia ylilyöntejä tulemme vielä näkemäänkään tämän rahoitusmallin takia.

Äänestä
  • YLE tarvitsee suomalaisia veronmaksajia
    jatkamaan kaatopaikan ylläpitoa.

    Äänestä

seuraavaksi, vätetään en kehtaa sanoa

Äänestä

Yle tiedosti elokuvaa tehdessään, että se voi loukata joitakin. Elokuva tehtiin siitä huolimatta veronmaksajien rahoilla. Nyt yritetään lässyttää kaikin keinoin ja tasoitella kohua, samaan aikaan naureskellaan saavutukselle kun kukaan ei ole näkemässä. Kommarit yrittävät muokata ihmisten mielikuvaa Mannerheimista, koska heitä vituttaa edelleen se, ettei vallankumous onnistunut 1918 ja ettei Neuvostoliitto miehittänyt Suomea 1939 - 1944. Olisivat kaikki vasurit muuttaneet neukkulaan elämään omaa unelmaansa läkkipelti dashaan. Kukaan ei olisi estänyt. Sen sijaan piti jäädä tänne yrittämään, jos saataisiin aikaiseksi vallankumous vielä 1990 vuoden jälkeenkin vaikka koko neuvostopaska oli romahtanut omaan mahdottomuuteensa. Suomalaiskommarit kulkevat yhä laput silmillä ja eivät suostu hyväksymään tätä tosiasiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punayle kirjoitti:

YLE:n poteroihinsa jämähtäneet vasemmistolaiset eivät tunnu huomaavan, että Suomen sisällissodan jälkeen on ollut myös toinen maailmansota. Yhteistä sodille oli Neuvostoliiton halu saada Suomi hallintaansa. Harmittaako Suomen kommareita vieläkin, kun Suomi säilytti itsenäisyytensä? No, hyvin on monen takki kääntynyt sitten kuuskytluvun oman edun tavoittelun myötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu