Kääriäinenkin jo totesi Juha Sipilän vätystelleen

KEPUn uuden puheenjohtajan Juha Sipilän kausi on lähtenyt historiallisen nihkeästi liikkeelle. Hän ei ole saanut kesän aikana mitään aikaiseksi. Jonkinlaiset puolinaiset Sipilän ehdotuksetkin ovat jääneet huomiota vaille, sillä ne on todettu niin köykäiseksi.

Nyt KEPUn vanha isäntä Seppo Kääriäinenkin on jo noteerannut tämän. Tällä viikolla Kääriäinen toi julki vain vaivoin verhotun uhkauksen Sipilälle. Siinä todettiin, että nyt on kuherruskuukaudet kohti ohi ja pitäisi saada tuloksiakin.

Onhan Sipilällä toki tuloksiakin ollut. Kesäkuusta lähtien KEPUn kannatus on pudonnut yli prosenttiyksikön ja suunta on edelleen alaspäin.

13

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Antakkiee. Rahhhooo

      Tukiaiskuplassa elävä mtk-kepu valitsi keulakuvakseen yrittäjämiljonäärin. Eihän yrittäjän pokka kestä tukiaisten kerjuuta....keulakoristeen vaihtoon ei kulu pitkää aikaa.

      • Timo Joulu

        Ison Vihreen palaute oli todellinen kylmä suihku Sipilän niskaan. Lähtölaskenta on alkanut.


    • Latvalaholla

      Punikilla taas ymmärtämisvaikeuksia.

      • Olisit edes hiljaa

        Jos punikilla tarkoitat avaajaa, olen eri mieltä. Kääriäisen kommenttiin näkemykseni perustaen ja siihen pitäytyen pidän avaajan huomiota aikalailla oikeana.

        Sinun heittosi asiaan sen sijaan on taas sitä lajia, mitä ne nyt yleensäkin sinulta ja sinunlaisiltasi vajakeilta tuppaavat olemaan.


    • Arto Kari

      Miljonääri-Jussin valinta pahensi Kepun katastrofia, mutta on siinä mielessä onneksi Isänmaalle.

    • 2x2~ 6

      Pitäähän se harjoitteluaika sallia kelle tahansa uuden pestin saaneelle. Onhan ne
      hallituspuolueidenkin johtajat harjoitelleet itselleen ylivoimaisen vaikeiden tehtävien
      hoitoa jo paljon pidemmän aikaa, eivätkä ole tähänmennessä saaneet muuta kuin vahinkoa aikaan.

    • Asioita seuraava

      Miljonääri-Jussi Sipilä on täysi pelle. Sönkön harvat eduskuntaesiintymiset osoittavat tämän.

      • Punikkiapina onkin

        tietomiehiä?

        Kiljavalta?


      • kepuapina

        Sipilä on melkein mannertenvälisen nahjuksen eli Vanhasen kaltainen sönkkö ja kyvytön. Sipilän ja Vanhasen eroittaa ainoastaan lestadiolaisuus. Mistä näin kepulaisia enää tulee, Ruotsissa sentään 4% ja kaikki menee paremmin kuin meillä.


      • kepu pettää aina
        kepuapina kirjoitti:

        Sipilä on melkein mannertenvälisen nahjuksen eli Vanhasen kaltainen sönkkö ja kyvytön. Sipilän ja Vanhasen eroittaa ainoastaan lestadiolaisuus. Mistä näin kepulaisia enää tulee, Ruotsissa sentään 4% ja kaikki menee paremmin kuin meillä.

        Vanhanen on kalvinisti ja Sipilä lestadiolainen. Samanlaisia sönkköjä muuten molemmat.


      • kepuapina
        kepu pettää aina kirjoitti:

        Vanhanen on kalvinisti ja Sipilä lestadiolainen. Samanlaisia sönkköjä muuten molemmat.

        Kepulaiset on epämääräinen sikiöinti maaseudulta, ehkä myrkyt ja hormoonit tekee niistä tuollaisia ääliöitä. Siis oikeasti sukupolvesta toiseen oppivat elämään muiden kustannuksella ja siitä huolimatta ovat sukusiittoisia....


    • Politiikan tutkija.

      Odottakaapa, kun Kuntavaalit syksyllä on käyty, silloin Sipilä tulee näyttämään oikeat karvansa. Silloin Kepun kannatus lähtee sellaiseen nousukiitoon, että Kiäriäinenkin kompastuu jälleen kerran. Muuten Kääriäistä ei enää tämän kauden jälkeen valita Suomen ja Keskustan edustajaksi Eduskuntaan, katsotaampa vaan.??

      • Vaihtovirtakääriäine

        Miksi Kääriäinen tippuisi? Mieshän on pidemmän aikaa osoittautunut selviä järkiintymisen merkkejä. Vai siksikö hän juuri putoaakin?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3328
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      40
      2736
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2296
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2278
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2211
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      110
      2183
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      20
      1979
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      1977
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1934
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      88
      1711
    Aihe